Спецможливості
Новини

Без снігу, але з дощами: синоптики поділилися прогнозом на зиму в Україні

13.11.2020
2533
Без снігу, але з дощами: синоптики поділилися прогнозом на зиму в Україні фото, ілюстрація

Дощі або сніги випадають локально, і в цьому випадку краще стежити за тижневими прогнозами синоптиків. Але, швидше за все, взимку в Україні збережеться посушлива погода.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

Прогнозувати ймовірність опадів на місяць або кілька вперед дуже складно, сказала в коментарі завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

«На більшій частині території України найімовірніше триватиме посуха, хоча не виключено, що в окремих регіонах опади можуть випадати в достатній кількості», — сказала Балабух.

Начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко прогнозує безсніжну зиму, проте не виключає, що в зимовий період будуть дощі. І це не найгірший варіант, каже синоптик, так як Україна зараз страждає від посухи.

У синоптиків є всі підстави очікувати, що зима 2020/2021 років буде аномально теплою.

За словами завідуючої відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух, як і минулого року у нас переважатиме область високого тиску, але з південними потоками, які приноситимуть теплу і суху повітряну масу.

«Атлантичний і Північний Льодовитий океани мають зараз дуже високу температуру, а саме вони впливають на клімат в Європі. Все це впливає на атмосферні процеси, що врешті-решт призведе до збільшення меридіональності цих процесів, тобто посиляться більш південні і північні потоки. Очікується, що на території Південно-Східної Європи, в тому числі й України, буде переважати більш теплі й сухі повітряні маси, що надходять з Африканського континенту і Азії», — пояснює кліматолог.

Однак навряд чи прийдешня зима буде тепліше попередньої, але в середньому температура буде вище на 2 градуси, говорить Балабух.

Разом з тим, вчена повідомила, що даний рік вже конкурує з 2016, який був найтеплішим за весь час метеорологічних спостережень.

Інтерв'ю
Максим Тарапата
Україна є лідером з експорту олії в світі. Один з перспективних ринків для української олії - КНР, на якому інтерес до соняшниковій олії постійно зростає. Які складнощі очікують українських імпортерів, розповів Максим Тарапата, генеральний... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0