Спецможливості
Новини

Без міжнародної допомоги зерно із заблокованих портів не вивезти, — УСПП

04.05.2022
609
Без міжнародної допомоги зерно із заблокованих портів не вивезти, — УСПП фото, ілюстрація

Україні необхідна допомога міжнародної спільноти  із вивезенням заблокованого в портах зерна, вважають в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УСПП.

Наразі в  українських портах через російське вторгнення заблоковано 4,5 млн тонн зерна. Експорт вітчизняного АПК здійснюється виключно автотранспортом та залізницею в західному напрямі, проте пропускна здатність таких шляхів надто мала.

За рік перевалка в українських портах складала 160 млн т, тоді як залізницею в нинішніх умовах 1 млн т в місяць або 12 млн. т в рік.

Український союз промисловців і підприємців пропонує звернутися до міжнародних організацій, таких країн як Туреччина тощо із пропозицією спільно організувати коридор для вивезення заблокованого в портах зерна.

В покращенні логістики українського продовольчого експорту зацікавлені у багатьох країнах — Близькому Сході, Північній Африці тощо. ООН закликає відновити постачання українського продовольства до інших країн, щоб пом'якшити світову продовольчу кризу.

Наш агропромисловий комплекс забезпечує потреби 400 млн людей, тому війна рф проти України порушила продовольчу стабільність у світі і поставила найбільш незахищені регіони перед загрозою голоду.

«Маємо домовленості із Німеччиною та Литвою по створенню так званого «зернового мосту» на експорт із використанням європейських залізниць та мережі терміналів. Це дасть змогу в 5 разів збільшити пропускну здатність, але цифра в річному вимірі все одно складе 65-70 млн тонн або вдвічі менше експорту морськими шляхами. Причому ця робота тільки починається», — наголосив президент УСПП Анатолій Кінах.

Мова йде про гарантування безпеки такого морського міжнародного коридору, адже порти України обстрілюються російськими військами, також рф замінувала води поблизу.

Інтерв'ю
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0