Спецможливості
Новини

Австралійські аналітики прогнозують подорожчання пшениці в світі і найменший за десятиліття врожай у себе

12.12.2017
1649
Австралійські аналітики прогнозують подорожчання пшениці в світі і найменший за десятиліття врожай у себе фото, ілюстрація

Як вважають аналітики Австралійського бюро досліджень у сільському господарстві, світові ціни на пшеницю в сезоні 2017/18 будуть на 11% вищими, ніж у попередньому. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на щоквартальний звіт бюро, що вийшов 11 грудня.

Світове виробництво пшениці, як вважають австралійські аналітики, буде лише трішки нижчим за рекордний рівень попереднього сезону, скоротившись на 1% до 747 млн т. А світові запаси зростуть до рекордних 250 млн т.

Однак пропозиція зерна з високими хлібопекарськими характеристиками буде суттєво нижчою, насамперед за рахунок зниження виробництва твердої пшениці в США, Канаді й Австралії. Також австралійські аналітики відзначають несприятливі умови для посіяної озимини в Китаї (там холодно) та на узбережжі Чорного моря, і в Іспанії, де занадто сухо. Знизиться, за їхніми прогнозами, і експорт пшениці з Аргентини на 10%.

В самій же Австралії, котра є одним з провідних експортерів пшениці у світі і серйозним конкурентом України на цьому ринку, валовий збір пшениці буде найменшим за останні 10 років і лише трішки перевищить 20 млн т. Відповідно, експорт цієї культури скоротиться майже на чверть порівняно з попереднім сезоном — до 17 млн т.

Світові ціни на ячмінь, за прогнозами бюро, зростуть на 14% порівняно з 2016/17 МР завдяки зниженню виробництва на 4% до 142 млн т. Світове виробництво кукурудзи, за прогнозами австралійського бюро, знизиться на 3% і ледь перевищить 1 млрд т.

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0