Спецможливості
Новини

Асоціація фермерів хоче полегшити залучення сезонних працівників

27.10.2016
1209
Асоціація фермерів хоче полегшити залучення сезонних працівників фото, ілюстрація

Асоціація фермерів і приватних землевласників України підготувала пропозиції щодо найму групи працівників на виконання разових і сезонних робіт, які оформлені у вигляді законопроекту ″Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо договору групового підряду″.  Про це propozitsiya.com повідомили в АФЗУ.

В Асоціації переконані, що законодавче впровадження "договору групового підряду" дозволить фермеру за допомогою одного договору залучати до робіт певну кількість працівників на короткий проміжок часу. Громадська організація в якості наочного прикладу навела ситуацію, коли для виконання разової польової роботи, наприклад зі збору ягід або овочів, фермеру необхідно залучити кількох фізичних осіб на 10-15 діб. "Написання заяв про прийом на роботу, підготовка та укладення трудових договорів або контрактів, оформлення залучених осіб, як працівників, ведення відповідної документації, особистих карток і трудових книжок, а також повідомлення компетентного органу про залучення до роботи працівника та подальші звіти займають не лише часові ресурси, але й людські та матеріальні", — говориться в пояснювальній записці і додається, що для залучення 50 працівників на 5 діб для збору врожаю, фермер витрачає 2 робочі дні. "Такі ситуації спонукають фермерів використовувати працю нелегально, а її оплату переводити в тінь", — пояснили в АФЗУ. 

У договорі групового підряду буде врегульовано перелік робіт, строк їх виконання, порядок і розмір оплати виконаної роботи та інші істотні умови. На підставі зазначеного договору, замовник робіт, як податковий агент, зможе нарахувати відповідні податки, зокрема з доходів фізичних осіб, і перерахувати їх до бюджету. Крім того, договір групового підряду є юридичним захистом працівників, які виконують конкретні роботи, легалізацією отриманого ними доходу та можливістю правомірно працювати. 

Поправки до  Цивільного кодексу України допоможуть детінізувати ринок тимчасової праці та разової роботи, її оплату, захистити права замовника та виконавця робіт, створять конкретні передумови наповнення відповідних бюджетів тощо, — упевнені в АФЗУ. 

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Компанія «Нор-Ест Агро» свою роботу розпочала у 2013 році як ДП «ТАК» у складі групи компаній «ТАК». А 2019 року ДП «ТАК» стало повністю самостійною компанією, отримало нову назву, новий імпульс до розвитку та нові ідеї. І зовсім не просто... Подробнее

1
0