Аналітики очікують зростання цін на кукурудзу та соняшник через посуху
Складні погодні умови негативно впливають на майбутній урожай української кукурудзи та соняшника. Можливе повторення 2020 року, коли врожай цих культур через засуху скоротився на 35%, повідомили аналітики сільгоспкооперативу ПУСК.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.
«Запаси продуктивної вологи вкрай низькі. Незважаючи на те, що прогнозується зниження температури, відсутність опадів негативно відобразиться на розвитку цих сільгоспкультур. Наразі, зокрема, кукурудза починає квітнути, закладається основа врожайності. І без опадів ситуація може бути досить критичною. На жаль, може бути повторення 2020 року і скорочення урожайності на 30-35%. Цей факт змушує деяких імпортерів запасатися кукурудзою, поки вона дешева», – застеріг аналітик.
Сьогодні попит на кукурудзу у світі зріс, оскільки румунська кукурудза через спеку «згоріла». Приблизно від 15% до 30% посівних площ кукурудзи в Румунії втрачено.
«Для розуміння, минулого понеділка румунська кукурудза коштувала на ФОБі 190-192 долари за тонну, а вчора вона коштувала вже 200-202 долари, тобто зросла на 10 доларів за тиждень. Українська кукурудза на експортному ринку подорожчала на 3-4 долари. Поновився попит, європейські імпортери почали формувати запаси. Єгипет починає контрактувати кукурудзу - тут українські виробники можуть конкурувати з американською та аргентинською кукурудзою. Вчора цінник був 170-172 долари за тонну, і якщо погодні ризики зберігатимуться, у серпні ми можемо бачити цінник у 180 доларів за кукурудзу старого врожаю», – пояснили у ПУСК.
Торгівля на ринку соняшника наразі слабка. До кінця сезону ця культура буде неліквідною. Щодо цінової політики нового врожаю, то індикація на вересень-жовтень становитиме 410-430 доларів за тонну (з ПДВ). Аналітики поки що не радять укладати майбутні форвардні контракти, оскільки ситуація залишається невизначеною але, швидше за все, ціна на соняшник може зрости.