Спецможливості
Новини

Агросектор у фокусі НБУ. Особливості співпраці

05.11.2016
852
Агросектор у фокусі НБУ. Особливості співпраці фото, ілюстрація

Два роки тому послуги з агрокредитування надавали лише кілька українських банків. Сьогодні практично всі працюючі фінустанови демонструють живий інтерес до аграрного сектору. Про це написала у блозі на agropolit.com виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, повідомляє propozitsiya.com.

За її словами, у банківській системі зараз достньо коштів, щоб кредитувати аграріїв. Із великими агрохолдингами давно налагоджено співпрацю. Середні агрокомпанії також уже користуються послугами фінустанов, проте тут ще є перспектива росту. Найбільший потенціал мають малі фермерства, які практично не користуються банківським фінансуванням.

Серед стримуючих факторів розвитку агрокредитування фінансист назвала слабкість системи захисту прав кредиторів та інвесторів і високу вартість кредитів. "Недосконалість законодавства в частині захисту прав кредиторів, на жаль, призводить до високого кредитного ризику (позичальника. - Ред.), що негативно відображається на розмірі ставки за кредитом", - пояснила О.Коробкова. 

Вона привернула увагу аграріїв до того, що дійсно високі відсоткові ставки потупово знижуються, і порекомендувала звернути особливу увагу на облікову ставка НБУ: "Починаючи з березня по серпень 2014 року, облікова ставка НБУ була 30%. Менше, ніж за два роки вона впала більш, ніж у двічі і становить 14%".

Якщо фермери підуть назустріч банкам, впорядкують фінансове планування, облік і звітність, демонструватимуть достовірну статистику землекористування і буде вирішено питання "твердої" застави, банки зможуть надавати більш якісні послуги аграріям, упевнена виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0