Спецможливості
Новини

Агролайфхак: контролюємо вівсюг і падалицю на ріпаку

26.06.2017
3582
Агролайфхак: контролюємо вівсюг і падалицю на ріпаку фото, ілюстрація
Вівсюг і падалиця є двома найбільш поширеними бур'янами, які потрібно контролювати кожен рік

При виборі гербіцидів для вівсюга потрібно знати про всі групи агрохімії, які аграрії використовують під час сівозміни. Гербіциди групи 2 стали популярним вибором для контролю вівсюга, але потрібно бути обережними та не зловживати тільки агрохімією цієї групи при сівозмінах. В іншому випадку, без належного контролю полях не знадобиться багато часу, щоб рослини розвинули опір. Про це попереджає представник агрономічного обслуговування Syngenta Canada Стерлінг Мітчелл, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

За словами експерта, варіант боротьби зі стійкістю полягає в тому, щоби використовувати групи 1 і 2, в той же час включивши в сівозміну гербіциди групи 8 при можливості.

"Падалиця ріпаку має особливо важливе значення в технології вирощування ярого та озимого ріпаку. Насіння ріпаку можуть зберігати схожість в грунті десятиліттями і засмічувати наступні культури", - підкреслює С. Мітчелл.

У господарствах, які обробляють ярий та озимий ріпак, ярий ріпак є бур'яном в озимому ріпаку і навпаки. Також падалиця ріпаку призводить до збільшення густоти стояння рослин озимого ріпаку, що негативно впливає на перезимівлю в зв'язку з переростанням рослин. Надмірна густота стояння рослин у вологі роки призводить до вилягання посівів.

При падалиці ріпаку важливо уникати використання продуктів, які пропонують тільки придушення падалиці, а не контроль.

"Крім того, розгляньте використовувану раніше систему вирощування ріпаку, оскільки у вас може бути падалиця з толерантністю до гліфосату", - радить експерт Syngenta.

Ключові слова: Ріпак, овсюг, падалица, Syngenta

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.  «No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее

1
0