Аgricom Group запустить насіннєвий завод на Чернігівщині
Національна агропромислова група Agricom Group планує на базі Чернігівського кластера створити насіннєвий завод. Потужність буде невелика - до 200 тис. т в сезон, для власних потреб. Зараз підбирають обладнання - трієрні блоки, вібростоли, щоб кожне насіння було калібрувати. Про це в інтерв'ю propozitsiya.com Аgricom Group повідомив директор департаменту виробництва та розвитку сільського господарства Тарас Корнієнко.
За його словами, також планується обчислити економічну ефективність окремо по кожному полю. Вибудувати технології, при яких буде економитися максимальна кількість ресурсів. І при зменшенні витрат збільшувати врожайність. Таких результатів можна досягти за 3 роки, впевнений Т. Корнієнко.
На наступний рік Чернігівський кластер Аgricom Group хоче по озимим культурам повністю перейти на КАС, так як на початку весни вже мерзлоталого грунту немає, а підживлення робити треба. "Середина березня - оптимальний час для КАСу, добриво знаходиться в рідкій формі, воно пов'язується з грунтовою вологою і вже починає діяти. Тоді як з селітрою: вона розчинилася, 30-40% пішло в повітря, а за сухих днів його взагалі невигідно вносити за великих втрат азоту", - говорить експерт.
У Рівненському кластері засіяли 200 га білої квасолі. Підписали договір по технологічному супроводу та продажу майбутнього врожаю. Якщо результати будуть економічно ефективними, то посіви сої на Чернігівщині замінять на квасолю.
У Білокуракинському кластері встановили 15 вуликів. З пасікою врожайність полів з соняшником, рапсом збільшується на 10%. Про обробках ЗЗР попереджають бджолярів, щоб вони встигали закривати вулики.
Більше інформації - у статті.