Спецможливості
Новини

Аграрна компанія АСТ розпочинає органічну обробку земель Житомирщини

25.07.2020
1031
Аграрна компанія АСТ розпочинає органічну обробку земель Житомирщини  фото, ілюстрація

На території Житомирської області розпочався екологічний обробіток посівів кукурудзи на полях, які орендує аграрна компанія АСТ.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zhitomir.info.

Компанія використовує екологічний метод захисту рослин, альтернативний внесенню хімічних пестицидів. Обробка відбувається за допомогою трихограми (маленької корисної комахи). Мушку вносять на поля авіаційним методом, тобто літаком чи дроном за правилами органічного землеробства.

Після попадання на поле мушка вишукує яйця кукурудзяного метелика та знешкоджує їх. Таким чином, не даючи можливості шкідникам розселитися по полю. Якщо, раптом, подує вітер і трихограма перекинеться на город чи присадибну ділянку, це означатиме лише додатковий захист врожаїв від шкідників – капустяної совки, яблуневої плодожерки тощо. Кількість мушки, що вноситься, є відносно невеликою, природа сама відрегулює її подальшу кількість. Тому авіаційне внесення комахи не несе ніякої загрози екосистемі.

Кожне поле буде оброблятися 2 рази. Фактично, трихограма — це звичайна комаха, яка і без того є поширеною в природі України і є частиною її біорізноманіття. Вона не пошкоджує листя чи плоди, а у якості харчування її цікавлять лише яйця шкідників.

В Україні цей метод використовується вже не перший рік. Метод був розроблений більше 100 років тому, застосовувався і в СРСР. Активно використовується в країнах, які цінують органічну продукцію — Німеччині, Чехії, США, Канаді та інших.

«Зважаючи на ситуацію, яка сьогодні складається в сфері захисту сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб, збільшення посівів таких культур, як кукурудза та соя, які вимагають чималої кількості хімічних обробок, звісно, перехід на біологічний метод захисту рослин є дуже актуальним.

На жаль, більшість сільгосппідприємств застосовують лише хімічні препарати — пестициди. Але частина підприємств вже використовують і трихограму. І вони кажуть про непогані результати», — розповідає Володимир Кіндрась начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Найчастіше застосовують трихограму на посівах кукурудзи. І якогось негативного впливу — на водойми, живі організми, присадибні ділянки можна не боятися.

Трихограма може вільно використовуватися біля населених пунктів, пасік та водоймищ, її внесення не регламентується. Адже біологічний метод — це використання сил природи, а природу людина не може і не має регламентувати. Використання цього методу можна лише вітати.

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0