Спецможливості
Новини

Аграрії звернулись до депутатів з проханням підтримати закон про електронні аграрні розписки

31.10.2023
439
Аграрії звернулись до депутатів з проханням підтримати закон про електронні аграрні розписки фото, ілюстрація

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до народних депутатів з проханням підтримати проєкт Закону України «Про електронні аграрні розписки» (реєстраційний № 9266 від 02.05.2023.). На відміну від традиційних паперових аграрних розписок, операції з електронними аграрними розписками здійснюються в Реєстрі електронних аграрних розписок в особистому електронному кабінеті за допомогою електронного підпису, що не потребує звернення до нотаріуса, витрачання часу та значних коштів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Перевагою законопроєкту є розширення можливих варіантів застави, зокрема можливість застави живих тварин та продуктів тваринного походження, продуктів їх первинної переробки, що створює умови для залучення ресурсів у тваринницькі господарства.

«Законопроєкт містить значну кількість пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання аграрних розписок, що базуються на існуючому досвіді використання аграрних розписок в Україні. Це дозволить підвищити привабливість цього інструменту для кредиторів та, відповідно, розширить можливість залучення фінансування агровиробниками», – йдеться у зверненні.

На переконання ВАР, прийняття проєкту Закону України «Про електронні аграрні розписки:

  • створить для виробників сільськогосподарської продукції нові можливості доступу до фінансованих та товарних ресурсів;
  • запровадить надійний фінансовий інструмент, що розширить коло кредиторів, здатних фінансувати сільське господарство України, в тому числі кредиторів-нерезидентів.

Згідно дослідження, проведеного ГС «ВАР» наприкінці 2022 року, обмежений доступ до фінансових ресурсів є однією з ключових проблем, з якою стикаються сільськогосподарські товаровиробники сьогодні. Законопроєкт № 9266 спрямований саме на розширення механізмів залучення фінансування в агровиробництво шляхом запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва – електронні аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу.

Інтерв'ю
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0