Спецможливості
Новини

Аграрії Миколаївщини виступають проти запровадження «дикого» ринку землі

19.02.2019
897
Аграрії Миколаївщини виступають проти запровадження «дикого» ринку землі фото, ілюстрація

Заступник голови ВАР Денис Марчук 18 лютого провів зустрічі з сільгоспвиробниками Миколаївської області у смт. Арбузинка та смт. Братське, у ході яких учасники обговорили усі найактуальніші питання українського АПК. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.

Так, аграрії висловились категорично проти негайного зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та відкриття хаотичного ринку землі, оскільки вітчизняна економіка поки не готова до здійснення такого радикального кроку. Учасники зустрічей висловились за продовження земельного мораторію до 2025 року, допоки не буде врегульована необхідна нормативно-правова база.

Сільгоспвиробники обговорили основні нововведення Закону щодо єдиного масиву земель та земель колективної власності, який вступив в силу з початку поточного року. Також вони засудили нову методику Всеукраїнської нормативно-грошової оцінки земельних ділянок через спричинені нею проблеми з адмініструванням податків і орендної плати.

У ході зустрічей аграрії торкнулись важливої теми державної підтримки аграрної галузі. На переконання малого та середнього аграрного бізнесу, існуюча система розподілу дотацій неефективна та запроваджена на користь агрохолдингів. У той же час найбільш дієвою системою держпідтримки був спецрежим оподаткування, остаточно скасований владою з 1 січня 2017 року. Замість витрачання бюджетних коштів на користь найпотужніших учасників ринку аграрії пропонують відмовитись від державної підтримки взагалі, натомість вивільнені кошти спрямувати на більш важливі ініціативи.

Також сільгоспвиробники зазначили необхідність боротьби з тіньовим ринком аграрної продукції, зауваживши, що детінізації аграрного ринку сприятиме вирівнювання податкового навантаження з 1 га.

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0