Спецможливості
Новини

Аграріям час заповнювати євроквоти по молочці, яловичині, крупам, — Т.Висоцький

24.10.2016
1033
Аграріям час заповнювати євроквоти по молочці, яловичині, крупам, — Т.Висоцький фото, ілюстрація
Генеральний директор асоціації Український клуб аграрного бізнесу Тарас Висоцький

Додаткові квоти на постачання української сільгосппродукції до ЄС потенційно можуть принести українській економіці 200 мільйонів доларів. Економія за рахунок скасування мит сягає 100 мільйонів доларів, — написав генеральний директор асоціації Український клуб аграрного бізнесу Тарас Висоцький на ресурсі HB, повідомляє propozitsiya.com.

Експерт вважає, що неабиякі шанси в ЄС мають українські виробники молочної продукції. «Фактично всі виробники сирів, які орієнтувались на російський ринок, і «Мілкіленд», «Шостка», «Гадячсир», «Терафуд» можуть розпочати експорт в ЄС», — зауважив він. Тарас Висоцький бачить дві причини із зволіканням: короткий термін відкриття євроринку та дозволу на експорт і наповненість його власною молочною продукцією.

Друга квота, над якою варто почати працювати — яловичина. До виходу на ЄС-ринок вже готові низка підприємств, наприклад Козятинський м’ясокомбінат, але «Україна ще не верифікувала право експортувати м’ясо яловичини».

Цікаві перспективи мають виробники круп. «Із падінням цін на зернові маржа на переробці зернових зросла. Практично всі КХП і млини обласного рівня могли би розпочати експортувати цю продукцію в країни Європейського союзу», — переконаний генеральний директор УКАБ.

Він не очікує швидкого росту експорту української сільгосппродукції в Європу, бо цей ринок «великий, але не динамічний». Відтак нові гравці мають розраховувати на поступовий вхід і ріст обсягів продажу на 3-5% в рік. 

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0