Спецможливості
Новини

70 рокІв — це тІльки юнІсть

05.06.2008
839
70 рокІв — це тІльки юнІсть фото, ілюстрація
70 рокІв — це тІльки юнІсть

У 2001 році первісток українського тракторобудування відзначає 70 років. ВАТ “ХТЗ” — одне із найпотужніших спеціалізованих підприємств в Україні та СНД із серійного виробництва колісних і гусеничних сільськогосподарських тракторів загального призначення, орно-просапних і універсальних машин потужністю 14...200 к.с., які агрегатуються з понад 100 найменуваннями сільгоспмашин виробництва Російської Федерації та України.
У нових умовах формування економічних відносин на селі першочергове значення має поєднання високої якості, надійності машин та прийнятної ціни.
Для задоволення цих вимог ВАТ “ХТЗ” у стислий термін модернізувало трактори Т-150 і Т-150К, що серійно випускаються. Було розроблено й освоєно виробництво нових моделей тракторів типу ХТЗ-121/160, ХТЗ-170, тракторів малої потужності.
Для виходу на міжнародний ринок розроблено конструкції перспективних, конкурентоспроможних машин, які відповідають світовим стандартам щодо силових вузлів, дизайну та ергономіки і мають високу експлуатаційну надійність (ХТЗ-17022, ХТЗ-16331, ХТЗ-17321).
Для підтримки парку тракторів Т-150К як в Україні, так і в країнах СНД, а також у Китаї та Болгарії, на заводі було проведено роботи з адаптації двигуна ЯМЗ-236Д замість двигуна СМД-62, що дало змогу освоїти виробництво модернізованих тракторів ХТЗ-150К-05-09, тракторів вищої експлуатаційної надійності. Освоєння виробництва трактора з ярославським двигуном ЯМЗ-236Д дало можливість розширити ринок збуту тракторів до Росії (в Орловську, Курську і Белгородську області тощо.), а також до Болгарії, Китаю та інших країн світу.
На другому етапі було створено нову серію тракторів ХТЗ-170. Сімейство тракторів серії ХТЗ-170 має істотні переваги порівняно з тракторами типу ХТЗ-150К. У їх конструкції впроваджено 15 винаходів, захищених патентами України, а також низку новинок, застосовуваних провідними тракторобудівними фірмами. Вони володіють патентною чистотою в таких розвинутих країнах, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, а також у країнах СНД і Балтії.
Установка ярославського і камазівського двигунів на трактори серії ХТЗ-170, ХТЗ-17221 (двигун ЯМЗ-236Д), ХТЗ-17321 (двигун КамАЗ 740.16-180) створює серйозні передумови повернення тракторів виробництва ХТЗ на ринки Росії, Татарстану та інших країн СНД, де є технічна база для обслуговування двигунів.
На базі трактора ХТЗ-121 створено інтегральні орно-просапні трактори серії ХТЗ-16131 (двигун BF6M1013E фірми “Дойтц”) і ХТЗ-16351 (двигун КамАЗ—740.02—180), призначені для виконання загальних сільськогосподарських робіт, а також для виконання комплексу робіт з вирощування і збирання цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, картоплі, гречки, сої, проса та інших просапних культур. Надзвичайно важливою є перевага трактора цієї серії — реверсне управління, двоциліндрове заднє навісне обладнання підвищеної навішувальної здатності, що в поєднанні з передньою навіскою дає змогу використовувати трактор з комплексом машин, які потребують фронтальної навіски, із навісними коренезбиральними комбайнами зарубіжного та вітчизняного виробництва, що працюють на реверсі.
Розширено асортимент гусеничних тракторів. Проведено адаптацію двигуна ЯМЗ-236Д на серійний трактор
Т-150.
Для фермерських господарств ВАТ “Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе” виробляє універсальні колісні трактори ХТЗ-2511 і ХТЗ-3510, потужність яких становить, відповідно, 29 і 34 к.с.
ВАТ “ХТЗ” проводить постійну роботу з розвитку сервісної мережі обслуговування в гарантійний і післягарантійний періоди. Продукція заводу відповідає вимогам часу, підприємство гідно тримає свою марку, випускаючи техніку вдвічі-втричі дешевшу за аналоги, що їх виробляють у розвинутих країнах, і перебуває в постіному пошуку нових форм співпраці.

ВАТ “Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе” — це надійність, ефективність, економічність, прийнятна ціна, гнучка система знижок, сервісне обслуговування.

<

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам