Спецможливості
Новини

5 транснаціональних насіннєводів об'єдналися для боротьби з контрафактом

15.12.2016
1892
5 транснаціональних насіннєводів об'єдналися для боротьби з контрафактом фото, ілюстрація

5 українських представництв транснаціональних компаній-виробників насіннєвого матеріалу, зокрема DuPont Pioneer, Syngenta, KWS, Limagrain і Monsantо, об'єднали зусилля задля боротьби з контрафактом на ринку. Про це в інтерв'ю propozitsiya.com повідомила керівник проектів «DuPont Pioneer Україна» Наталія Літостанська.

За її словами, компанії посилили роз'яснювальну роботу з аграріями, а також спільно розробили і випустили інформаційні листівки, в яких розповідають як розпізнати оригінальність насіння, пояснюють що таке контрафакт, до чого призводить його використання. У інформ-листівці представлено телефони «гарячих ліній» насіннєвих компаній, куди можна звернутися і проінформувати компанію про виявлення контрафакту.

Н. Літостанська підтвердила, що проблема підробок оригінального насіння на українському ринку існує, проте коштує не настільки гостро як до впровадження компанією високого рівня захисту - брендування упаковок і випуску захисної унікальноъ голограми.

На «гарячу лінію» DuPont Pioneer в сезоні-2106 надходили скарги на виявлення контрафакту від аграріїв із зон активного рослинництва. Найчастіше горе-підприємці підробляли насіння найбільш затребуваних ринком гібридів кукурудзи та соняшнику. Інформації про підробку насіння ріпаку в DuPont Pioneer не надходило.

«На жаль, звертаючись на пряму лінію, аграрії надають усічену, неповну інформацію про контрафакт або бояться заявляти про його придбання, розуміючи, що за діями горе-постачальника криється кримінал», — сказала керівник проектів «DuPont Pioneer Україна». Вона звернула увагу аграріїв на те, що інформування «гарячих ліній» є конфіденційною інформацією, яка не підлягає розголошенню.

За результатами звернень протягом сезону-2016 DuPont Pioneer виявив ряд виробників контрафакту та ініціював проти них судові розгляди, які були виграні. Правопорушники понесли заслужене покарання, зокрема їм було наказано виплатити штрафи. Н. Літостанська нагадала, що за подібне правопорушення в Україні передбачено кримінальне покарання - 6 років позбавлення волі. «Однак наше завдання — не довести людину до в'язниці, а припинити її діяльність і виличити з ринку контрафакт», — підкреслила вона.

Із впровадженням в 2010 році захисної голограми DuPont Pioneer спостерігає істотне скорочення числа контрафакту насіннєвого матеріалу на ринку. «Після впровадження високих рівнів захисту насіннєвого матеріалу нам доводилося чути, що підробляти брендовану продукцію складно і дорого — треба витрачатися не просто на виготовлення мішка, але й імітувати голограму. Виробники цікавились наскільки дорого коштує розробка і впровадження подібної захисту, наскільки вона підвищує вартість насіння, проте дорожче коштує втрата врожаю, його якості і потенційного прибутку», — підкреслила Н. Літостанська.

У рамках XII зустрічі Медіа Клубу «DuPont Pioneer Україна» Н. Літостанська презентувала 3-е покоління системи захисту насіння — DuPontTM IZON®. Нова етикетка з голограмою істотно видозмінена і буде вшивається в згин брендованого мішка з насінням, що унеможливить її повторне використання. У сезоні-2017 DuPont Pioneer буде реалізовувати насіння із захистом 2-го і 3-го поколінь.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0