Спецвозможности
Новости

25 років TERRA TRAC від CLAAS у Падерборн — 35 років практичного досвіду TERRA TRAC

02.06.2022
3757
25 років TERRA TRAC від CLAAS у Падерборн — 35 років практичного досвіду TERRA TRAC фото, иллюстрация
1994: Прототип моделі з пневматичними шинами на CLAAS MEGA

Харзевінкель/Падербон, травень 2022 року. Цього літа завод CLAAS Industrietechnik, що у місті Падерборн, підбиватиме підсумки 25-річної історії розвитку та виробництва власних рушіїв TERRA TRAC та 35-річної історії практичного досвіду TERRA TRAC.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз CLAAS.

Літо 1997 року увійшло в історію не лише комбайнобудування, але й цілого напрямку з розробки та використання ґрунтозахисних гусеничних рушіїв, який згодом набув надзвичайного розвитку. Відтоді фрикційні гусеничні рушії, які розроблялися та всебічно досліджувалися конструкторським бюро CLAAS Industrietechnik (CIT) у місті Падербон, стали еталоном в індустрії.

Розвиток концепту гусеничних рушіїв не припинявся відтоді, як він вперше з’явився на зернозбиральних комбайнах LEXION. У 2004 році комфорт керування був значно поліпшений завдяки використанню гумових демпферів ходового редуктора, який до цього мав жорстке кріплення.

Розробка та імплементація гідро-пневматичної підвіски стала своєрідним квантовим проривом, який виокремив нову генерацію гусеничних рушіїв TERRA TRAC й досі забезпечує бездоганні ходові характеристики з 2011 року. Нові конструктивні рішення значно покращили копіювання мікрорельєфу ґрунту рушієм та вперше дозволили підвищити максимальну швидкість руху напівгусеничних машин по дорогам до 40 км/год.

«Після певного скепсису на старті, ми досить швидко змогли переконати все більше фермерів та сервісних провайдерів у безпрецедентних перевагах технології TERRA TRAC», — пригадує доктор Ульф Ляйнхойзер, генеральний директор CLAAS Industrietechnik. На початку кількість машин оснащених гусеничним рушієм TERRA TRAC ледь перевищувала 10 %, сьогодні ж рівень оснащення лише зернозбиральних комбайнів LEXION сягає 50 %. Понад 70 % всіх LEXION для Північної Америки — це комбайни з гусеничним рушієм, а для Великої Британії — більше 90 %».

Розвиток гусеничних рушіїв TERRA TRAC не зупинявся ні на день. Вже 2019 року CLAAS розширює лінійку високопродуктивних зернозбиральних комбайнів оснащених TERRA TRAC, запускаючи у серійне виробництво нову генерацію LEXION 5000/6000/7000/8000. 

Цього ж року стартує і виробництво трактора з напівгусеничним рушієм AXION TERRA TRAC, концепт якого був презентований в рамках виставки Agritechnica 2017. Власне AXION є єдиним трактором на ринку, що оснащується напівгусеничним рушієм з повноцінною підвіскою.

Наприкінці 2018 року CLAAS розширив лінійку кормозбиральних комбайнів JAGUAR двома моделями з напівгусеничним рушієм, які заслуговують окремої уваги, адже їхня запатентована гусенична система
TERRA TRAC дає змогу зменшити контактну площу гусениці, а отже, знизити пошкодження дерну пасовищ, під час розворотів на окраїнах поля.

«Із сучасним гусеничним рушієм TERRA TRAC ми цілком на новому рівні. Як у полі, так і на дорозі, наш гусеничний рушій перевершує класичний колісний за своїми ходовими якостями та комфортом», — говорить Роберт Обермайер-Хартманн, старший менеджер із стратегії та розвитку продуктів.

Найновіший членом сімейства машин CLAAS з гусеничним рушієм TERRA TRAC став модельний ряд зернозбиральних комбайнів TRION. Презентований 2021 року, він вперше запропонував усі переваги машин з TERRA TRAC в сегменті 5-клавішних зернозбиральних комбайнів середньої продуктивності.

Технологічність та експертиза високо цінуються нашими зовнішніми партнерами. Саме тому гусеничні рушії TERRA TRAC від CLAAS Industrietechnik широко використовуються як на буряко- та овочезбиральних комбайнах, так і на самохідних і причіпних картоплезбиральних комбайнах.

Додатковими сферами застосування є резервуари для внесення рідких добрив з рушіями TERRA TRAC та ведучим мостом ACTIVE DRIVE. Завдяки такому додатковому «форсуванню» можна використовувати легший трактор з меншим тяговим зусиллям, а ще значно зменшити пробуксовку його коліс за рахунок ведучого мосту на шасі резервуара. Така взаємодія меншої ваги, меншої пробуксовки коліс та великої контактної площі захищає ґрунт у цілком новий для нас спосіб.

На сьогоднішній день завод CLAAS Industrietechnik виробив та реалізував 35 000 гусеничних рушіїв TERRA TRAC.

CLAAS пропонує напівгусеничні рушії TERRA TRAC на наступній техніці:

  • AXION TERRA TRAC 930/960;
  • JAGUAR TERRA TRAC 960/990;
  • LEXION 5000/6000/7000/8000;
  • TRION 500/600/700.
1997: TERRA TRAC 1-ї геренації від CLAAS Industrietechnik на LEXION 450
2003/2004: Рухоме кріплення до осі та гумові демпфери
2003/2004: Рухоме кріплення до осі та гумові демпфери
2011: Гідро-пневматична підвіска та 40 км/год
2011: Гідро-пневматична підвіска та 40 км/год
JAGUAR TERRA TRAC з захистом ґрунту на розворотних смугах
JAGUAR TERRA TRAC з захистом ґрунту на розворотних смугах
2019: початок серійного виробництва двох моделей AXION TERRA TRAC з напівгусеничним рушієм
2019: початок серійного виробництва двох моделей AXION TERRA TRAC з напівгусеничним рушієм
Ключевые слова: TERRA TRAC, Claas, Падерборн

Интервью
 Стручков
В Украине практически отсутствует собственное производство СЗР(средства защиты ратений). Спрос на эту продукцию удовлетворяется благодаря импорту. Экономический кризис привел к увеличению фальсификата
Теплица
Современная жизнь диктует необходимость ИТ- модернизации отечественных агропредприятий, однако пока что новейшими технологиями владеет лишь десятая часть предприятий.  

1
0