25-30% врожаю пшениці та кукурудзи втрачається через шкідливі фактори
Вчені стверджують, що середньорічні втрати врожаю сільськогосподарських культур від шкідливих факторів складають 20-30%, в тому числі пшениці і кукурудзи - 25-30%, цукрових буряків - 25-27%, картоплі - 30-35%, плодових культур - до 50 %. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroperspectiva.com.
Господарства щорічно обробляють недостатню кількість посівних площ фунгіцидами, щоб активно протистояти розвитку грибкових хвороб рослин, забезпечивши тим самим не тільки вал, а й, перш за все, якість продукції.
Це підтверджує структура імпорту і використання фунгіцидів, питома вага яких не перевищує 20% в структурі витрат на пестициди.
Одна з причин - досить висока вартість препаратів, а також норми їх внесення на 1 га посівної площі.
Особливо важливе значення останнім часом набуває хімічний захист рослин, що обумовлено істотними змінами в технологіях вирощування сільськогосподарських культур, а також в порушенні науково обґрунтованих сівозмін на основі чергування культур і термінів повернення їх на колишнє місце. В цілому ці моменти негативно вплинули на фітосанітарний стан сільськогосподарських земель, привели до вагомих втрат врожаю.
За даними Держспоживслужби, в останні роки значно зросли обсяги виконаних робіт по боротьбі зі шкідниками, хворобами і бур'янами та використання пестицидів і біопрепаратів в господарствах України. Так, якщо в 2000-2003 роках пестицидами оброблялися площі в межах 14-18 млн га, то за останні 3 роки цей показник досяг 45 млн га на рік. Безумовно, обробка препаратами позитивно відбивається на валових показниках врожаю сільськогосподарських культур, а також якості культур.