Спецможливості
Новини

Гламурні бур'яни: 13 дикоросів, які можна використовувати в кулінарії

22.06.2017
7804
Гламурні бур'яни: 13 дикоросів, які можна використовувати в кулінарії фото, ілюстрація
Дикороси - абсолютно повноцінні за харчовим складом продукти, екологічні, цікаві і абсолютно безкоштовні

Дикороси - абсолютно повноцінні за харчовим складом продукти, екологічні, цікаві і абсолютно безкоштовні. Фінський шеф-кухар Самі Таллберг - пропагандист використання в кулінарії дикоросів і в першу чергу лісових трав. Зараз в його арсеналі близько сотні трав, з якими він постійно працює, пише propozitsiya.com з посиланнням на the-village.ru.

С. Таллберг розповів, за якими дикоросами варто йти до лісу прямо зараз:

1. Кульбаба польова - її листям можна замінити шпинат в салаті, стебла використовувати замість соломки в коктейлях (вони, на відміну від листя, хрусткі і дуже корисні). Квіти мають запах і смак меду і лакриці, це як маршмеллоу - тільки від природи. Квітка абсолютно не гірка. У кульбаби - безліч застосувань.

2. Деревій - збирати потрібно молоді гілочки. У нього складна ароматична комбінація: є трохи від орегано, трохи від лаврового листа, чебрецю. Він відмінно підходить до м'ясних і рибних страв, а також до страв з яєць (наприклад, його дуже добре додавати в омлет).

3. Ялина. Потрібно збирати наймолодшу зелену поросль, яка навесні і раннім літом виростає на кінчиках гілок і має цитрусовий, лаймовий смак. У ній божевільна кількість вітаміну С. Вона підходить і для напоїв, і для салатів, а ще відмінно поєднується з рибою і овочами. Також її можна розбити в блендері і зробити на основі отриманої маси соус для салатів.

4. Іван-чай в гастрономічному плані - відмінна заміна овочам. Два тижні тому він виглядав зовсім по-іншому, на ньому не було жодного листочка, він був рожевим і м'яким, його можна було брати цілком і використовувати як заміну спаржі. Тут все відбувається відповідно до сезону, розпустилися листочки - значить, брати тільки верхівку.

Найпростіше, що з ними можна зробити, - це салат, для нього вам буде потрібно ще сіль і соус на основі оливкового масла, оцту і гірчиці дижонської. Обробляти іван-чай не потрібно, краще навіть не мити, - вода змиє з поверхні листочків молочну кислоту.

5. Дикий квасок можна використовувати точно так само, як і садовий. У нього приємний кислуватий смак, він годиться для багатьох страв як замінник оцту або лимона. У молодого кваску смак м'якше, в середині літа він стає більш насиченим. Його можна використовувати в салати, супи, він дуже гарний у поєднанні з жирним лососем, смаженою свининою, але також використовується для десертів.

6. Кропиву можна використовувати як шпинат або як листову капусту. Як сезонну зелень її можна використовувати двічі на рік - навесні і пізнім літом. Кропиву можна смажити у фритюрі, використовувати для супів, маринадів і, звичайно, салатів. Вона добре підходить до страв з яєць, м'яких сирів, ще з неї добре робити соус песто. Під час збору потрібно використовувати рукавички, а вдома обсмажити або швидко бланшувати, а потім охолодити у воді з льодом.

7. Фіалка запашна - смак на любителя, а ось аромат чудовий, там є і нота ванілі, і мигдаль. Стебло теж можна їсти, лісову фіалку добре використовувати для прикраси тортів разом зі стеблом. А ще чудово покласти її в морозиво. Якщо у вас багато квіточок, вони додадуть йому обсягу.

8. Кислицю слід зривати повністю разом з ніжками, тому що вона відмінно виглядає, особливо якщо її зібрати в невеликі букетики (приблизно по 30 шт.) і перев'язати осокою. Способів використання кислиці нескінченно багато. Маленький пучок можна прямо так подавати клієнтові, посипавши зверху якою-небудь приправою для риби. Кислиця ще не зацвіла, але, коли вона зацвіте, у неї будуть біленькі квіточки, вони теж дуже смачні і просто красиві.

9. Гравилат річковий. Квіточки використовуються в першу чергу для декоративних цілей - десертів і випічки, в той же час у нього є легкий горіховий аромат і солодкуватий присмак.

10. Горобина. На самому початку весни можна збирати її бруньки - вони їстівні і смачні, але лише поки листя не розпустилися. Гілочки можна використовувати замість шпаг. Горобина - це відмінна прикраса, її варто поставити на стіл у вазі.

11. Яглиця - за смаком щось середнє між грейпфрутом і морквою. Збирати слід все, що росте над землею. Збирати потрібно молоду, коли вона глянцева і масляниста, темно-зеленого кольору, її листя вже сформувалися, але розпустилися не до кінця.

12. Сурепка - їстівні і дрібні листя, і квіти: аромат у неї пряний, а в смаку присутня легка гірчинка, як у руколи. Так що використовувати її добре як заміну гіркуватим салатів. Або додавати як прикрасу і приправу до супів, гарячі страви та салати.

13. Таволгу краще збирати пізніше, коли вона зацвіте, але і листя у неї дуже запашне. В їх ароматі є і абрикосова кісточка, і мигдаль. В основному таволгу використовують у десерти, на ній можна зробити лікер. Вона ідеально підходить до десертів на молочній основі, до всіх десертів, де використовуються ягоди. Її також можна класти в маринади. Скрізь, де ви використовуєте корицю і ваніль, можна додати і таволгу.

Ключові слова: дикоросы

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0