Спецможливості
Новини

10 досягнень від вільної торгівлі з ЄС

01.09.2017
1424
10 досягнень від вільної торгівлі з ЄС фото, ілюстрація
За час дії зони вільної торгівлі з ЄС, так і з врахуванням свіжих показників і цифр, можна визначити 10 досягнень українського експорту

Угода України про асоціацію з ЄС вступила в силу вже у повному обсязі. За час дії зони вільної торгівлі з ЄС, так і з врахуванням свіжих показників і цифр, можна визначити 10 досягнень українського експорту. Про них розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговельний представник України Наталя Микольська, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

1. Експорт товарів і послуг до ЄС постійно зростає

За результатами 6 місяців 2017 року ЄС є основних торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами та послугами 39,9%. Обсяги експорту до ЄС склали $9,4 млрд та збільшилися на 22,8%, або на $1,7 млрд.

Так, Україна в цьому році експортувала товарів на $8,2 млрд, що на 26,1% більше, у порівнянні із минулим роком. Обсяги ж експорту послуг склали $1,5 млрд, збільшившись на 6,4%. Наприклад, цікавим є зростання експорту електронагрівачів з України до ЄС в два рази – на суму $3 млн.

2. Україна серед лідерів постачання продовольства до ЄС

Ми входимо до ТОП-10 найбільших постачальників агропродукції до ЄС, займаючи 8-ме місце в цьому рейтингу. При цьому, по багатьох позиціях ми посіли перше місце: по пшениці – 32% від загального імпорту ЄС, кукурудзі – 62%, ячменю – 74%, вівсу – 68%.

У грошовому вимірі наш експорт кукурудзи зріс на $554 млн, тобто на 35%, олії соняшникової – на $498 млн (на 26,9%), соєві боби – на $98 млн (зростання в 3 рази), маргарин – на $18 млн (у 13 разів!), м'ясо птиці – на $28 млн (майже вдвічі).

3. Українські виробники молочної продукції підкорили ринок ЄС

З середини 2016 року 18 наших підприємств можуть вільно продавати свої продукти у країнах ЄС.

Україна стала другим по значущості імпортером вершкового масла на цей ринок. За результатами першого півріччя цього року імпорт українського вершкового масла складає 24,7% від імпорту продукції ЄС. Експортовано цього продукту на $5,3 млн, що в два рази більше ніж минулого року.

4. Споживчі промислові товари користуються все більшим попитом

5. Експорт послуг до ЄС теж виріс. Показник зростання експорту послуг – 6,4%.

6. Ріст інвестицій у виробництво на території України для експорту на ринок ЄС

7. Україна завершує шлях приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

8. Україна отримала додаткові торговельні преференції від ЄС.

Скоро почнуть діяти додаткові торговельні преференції для України, рішення в ЄС з цього приводу вступить в силу восени 2017-го і буде діяти 3 роки. Преференції поза межами режиму вільної торгівлі – це додаткові можливості безмитного доступу для певних видів продукції – як агрохарчової, так і промислової.

9. Триває робота над усуненням обмежувальних заходів

У 2012 році проти українських товарів на ринку ЄС діяло 5 антидемпінгових заходів. Зараз залишився один.

10. Системне просуванням українського експорту на ринок ЄС

Важливими інструментами у просуванні є запровадження промислового діалогу Україна-ЄС та проведення торговельних місій.  Робота в рамках діалогу сприятиме залученню української промисловості до глобальних, європейських та регіональних ланцюгів створення доданої вартості. Крім того, мова йде про прямі контакти між бізнес-асоціаціями України та ЄС, які полегшать шлях до торговельної взаємодії.

Ключові слова: ЄС

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0