Спецможливості
Новини

Розвиток рослин озимих зернових в Україні випереджає середньобагаторічні терміни, - НААН

03.06.2019
1158
Розвиток рослин озимих зернових в Україні випереджає середньобагаторічні терміни, - НААН фото, ілюстрація

Попередній аналіз стану посівів сільськогосподарських культур та погодних умов показує, що в даний час спостерігається деяке випередження розвитку рослин озимих зернових культур, яке вже стало звичним явищем в останні роки, а тому фаза повної стиглості зерна з великою ймовірністю буде відзначатися раніше середніх багаторічних термінів. При цьому очікувана врожайність, незважаючи на густоту продуктивного стеблостою, буде залежати від наявності достатньої вологозабезпеченості грунту під час наливу зерна. Про це йде мова в агрометеорологічному огляді НААН. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

В цілому, за даними експертів, посіви ярих зернових та зернобобових культур знаходяться в доброму стані, а оптимальне поєднання температури та опадів дасть можливість рослинам поліпшити зростання, розвиток та сформувати високу продуктивність. Однак на окремих площах, засіяних високорослими сортами, після випадання опадів, що супроводжувалися сильними вітрами, відзначається полягання посівів.

За біометричними та морфологічними параметрами кукурудзи та соняшнику нинішній стан рослин перевищує минулорічний на 15-20% і є аналогічним до 2016 року. При розтягнутості термінів сівби з початку квітня до середини травня рослини сформували від 6 до 10 листів і на основній частині посівів технологічні операції завершені майже в повному обсязі. Позитивні результати може забезпечити проведення міжрядного обробітку в посівах та підгортання рослин, що дозволить знищити останню хвилю бур'янів та поверхневу кірку після інтенсивних дощів.

Інтерв'ю
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0