Спецможливості
Новини

Посіви гречки в Україні за двадцять років скоротилися в 20 разів

09.11.2019
1457
Посіви гречки в Україні за двадцять років скоротилися в 20 разів фото, ілюстрація

«Площа гречки в Україні за останні двадцять років зменшилася в 20 разів - з 570 тис. га у 2000 році до 60 тис. га в цьому році», - розповів виконавчий директор Міжнародної асоціації гречки Сергій Громовий.

 

Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

За словами голови об'єднання, тенденція до скорочення посівів тільки посилюється: тільки за останні роки гречки почали сіяти в три рази менше. Так, ще в 2017 році вітчизняні аграрії відвели під культуру 180 тис. га, а вже в наступному році - 100 тис. га.

«На це впливає цілий комплекс причин. Найголовніша - відсутність державної політики щодо підтримки виробництва нішевих культур. Не тільки такої традиційної культури як гречка, а й інших - проса, гарбуза, льону, конопель, жита», - вважає Громовий.

Голова асоціації зазначив, що мінімальна собівартість вирощування гречки в Україні становить близько 6000 грн за тонну, тому зараз 60% гречки на українських прилавках - російського виробництва. Вона потрапляє в Україну через Казахстан і маркується як казахська.

«Витрати на вирощування гречки в Російській Федерації невисокі - на рівні 3000 грн/т. Переважно вона має походження з Алтайського краю. Там постійно розорюються нові території й засіваються гречкою як санітарною культурою», - пояснив Громовий.

За даними асоціації, споживання гречки також падає. За останні роки воно скоротилося вдвічі і зараз становить 3,5 кг на душу населення в рік. Для порівняння, найбільший рівень споживання в Латвії - більше 7 кг на людину.

 

Ключові слова: гречка, посевы, Україна

Інтерв'ю
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки

1
0