Спецможливості
Новини

Паводок на Закарпатті спричинив 50-ти мільйонні збитки для сільського господарства

26.05.2019
697
Паводок на Закарпатті спричинив 50-ти мільйонні збитки для сільського господарства фото, ілюстрація

За орієнтовними даними збитки від стихії водному господарству склали близько 100 мільйонів гривень, а приватному сільському господарству – близько 50 мільйонів гривень, інформує прес-служба ОДА. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Про Захід».

У неділю, 26 травня, в облдержадміністрації відбулося позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Єдине питання, що розглядалося, – проходження паводка й ліквідація його наслідків.

– Стихійне лихо зачепило 94 населені пункти в десяти районах Закарпаття, – повідомляє Я. Галас, в.о. голови ОДА. – Паводкова хвиля остаточно ще не залишила область, більш того, наступного тижня – у вівторок і середу – прогнозуються зливи, які можуть спричинити нові підтоплення локального характеру. Однак рівень води в річках, які протікають у зонах ризику (в першу чергу низинна течія Боржави на Іршавщині та Виноградівщині) почав знижуватися. Про точну суму завданих збитків можна буде говорити після документування всіх пошкоджених об'єктів. Але за попередніми даними, для ліквідації наслідків паводка тільки управлінню водних ресурсів необхідно близько 100 мільйонів гривень. Мова про гідротехнічні споруди, берегоукріплення, дамби тощо. Крім того, приблизні збитки сільському господарству в приватному секторі (підтоплені тепличні господарства на Іршавщині та Виноградівщині) орієнтовно складають понад 50 мільйонів гривень. Ці цифри будуть уточнюватися в процесі роботи комісій, які підраховують завдану шкоду.

Регіональна комісія ТЕБ та НС одноголосно прийняла рішення попередньо класифікувати теперішній паводок надзвичайною ситуацією природнього характеру регіонального рівня. Це рішення дає підстави для звернення в Кабінет Міністрів із проханням виділити кошти для ліквідації наслідків стихії з резервного фонду Державного бюджету.

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0