Спецможливості
Новини

Вітчизняні науковці продають насіння у 80 країн світу

19.07.2018
1373
Вітчизняні науковці продають насіння у 80 країн світу фото, ілюстрація

Вітчизняні сорти-гібриди насіння щонайменше на на 30-40% дешевші за закордонні, хоч і не поступаються якістю. Про це в інтерв’ю «Бізнес-Цензор» розповів президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, передає propozitsiya.com.

«Наприклад, дніпровські гібриди кукурудзи на півдні України на поливі дають 14-15 тонн зерна. Вони адаптовані до клімату, жаростійкі, витримують посуху. Один із представників міжнародної компанії з виробництва насіння навіть запитав, чому ми не продаємо дорожче через те, що інші гібриди в тому регіоні просто не виживуть», – розповідає науковець.

За слова пана Гадзала, академія зберегла і постійно оновлює колекцію 149 тисяч екземплярів культур і дикоросів. Продукція академії має попит як у великих агрохолдингів, так і у фермерських господарств. Державну реєстрацію за кордоном пройшли понад 100 сортів гібридів.

«Щодо насіння з нами тісно працюють Молдова, Білорусь, Німеччина, Чехія, Угорщина. У Туреччині до мільйона гектарів під нашим ячменем. Угорщина використовує наші кукурудзу та пшеницю. За договорами за кордоном вирощуються наші сорти, сплачується роялті нашим підприємствам. Загалом, співпрацюємо з майже 80 країнами світу. Будемо відкривати спільну лабораторію з Південною Кореєю в нашому науковому центрі землеробства», – сказав президент НААН.

Цікаво, що близько 60% площ в Україні засівають сортами-гібридами НААН.

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее

1
0