Спецможливості
Новини

Обмеження імпорту мінеральних добрив: захист вітчизняного виробника чи посилення монополії?

27.08.2019
1002
Обмеження імпорту мінеральних добрив: захист вітчизняного виробника чи посилення монополії? фото, ілюстрація

Минулого тижня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про проведення розслідувань щодо імпорту в Україну азотних добрив та добрив мінеральних з вмістом азоту, фосфору та калію, незалежно від країни походження. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр ВАР.

Мотивується таке рішення нібито захистом українських виробників добрив. Однак, і сам процес проведення розслідувань, і його результати можуть призвести, до дефіциту мінеральних добрив та їх здорожчання, а також -  остаточної монополізації ринку добрив в Україні. В кінцевому результаті це вдарить по інтересах українських аграріїв, які змушені будуть купувати добрива по завищених цінах та ускладнить відносини України з країнами ЄС, США, Турцією, Грузією, Білорусією, Казахстаном, Китаєм та іншими країнами-виробниками добрив.

Зокрема, основними ризиками розслідувань є можливе запровадження додаткових імпортних мит, які в деяких випадках досягають або навіть перевищують 20%. А також – квот на постачання добрив з усіх країн – США, ЄС, СНД, Туреччини, Єгипту тощо. Однак, введення попередніх заходів у вигляді режиму нагляду, а, фактично квотування імпорту, або додаткових мит можливе ще до завершення розслідування.

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0