11 жовтня 2017

Перехід земкадастру на Blockchain не врятує землевласників від рейдерів

Заява Мінагрополітики про перехід земельного кадастру країни на Blockchain виявилася великим перебільшенням, оскільки власників землі від рейдерів вона не врятує.

На технологію Blockchain переведена лише процедура перевірки виписки з земкадастру. Всі дані про земельні ділянки та проведені транзакції адміністратори кадастру продовжують зберігати в старому електронному реєстрі, пише propozitsiya.com за матеріалами epravda.com.ua.

Blockchain - технологія, яка дозволяє надійно зберігати та захищати інформацію від фальсифікації. Blockchain - це база даних, унікальність якої полягає в тому, що вона записує інформацію "шарами". Щоб підробити збережену інформацію, потрібно підробити всі верхні "шари". Це неможливо зробити, не залишивши слідів.

Ідея застосування в Україні blockchain набирає популярність, тому що blockchain виключає фальсифікацію інформації в електронних держреєстрах. У такій корумпованій країні як Україна ця властивість технології безцінна. Особливо, якщо мова йде про майнові держреєстри і держземкадастр.

Постанова №688 про переведення Держземкадастру на Blockchain була прийнята на засіданні Кабміну 21 червня 2017-го. Переведенням зайнялися Мінагрополітики, Держагентство електронного управління, міжнародна неурядова антикорупційна організація Transparency International і міжнародний розробник ПЗ і обладнання для роботи з блокчейном "біткойнів" - компанія Bitfury.

Проте, про повноцінний перехід земкадастру на blockchain мова поки не йде. Переведена тільки процедура перевірки виписки з земкадастру. Це перший з трьох етапів міграції земкадастру на нову технологію.

Отримуючи виписку з земкадастру, всі дані про земельну ділянку - кадастровий номер, дані про розташування, цільове призначення, площу, форму власності, власників, орендарів - потраплять в базу даних Blockchain.

Тепер кожна виписка з земкадастру буде доповнена окремим листом. На аркуші буде надрукований хеш блокчейна - унікальний ідентифікатор в базі даних Blockchain і QR-код. Будь-яка людина зможе перевірити достовірність інформації у виписці. Перевірити виписку можна за допомогою QR-коду. Для цього IT-департамент центру держземкадастру розробив мобільний додаток.

У рамках другого етапу представники Мінагрополітики обіцяють перевести на blockchain базу даних земкадастру. Власники земельних ділянок отримають спеціальний Blockchain-ключ. Тоді без участі землевласника поміняти інформацію в земкадастрі буде неможливо. В рамках третього етапу обіцяють за допомогою Blockchain хешірувати всі транзакції земкадастру.

Наразі, коли саме перераховані етапи будуть реалізовані - невідомо.

Тим часом, факт володіння випискою з земкадастру, яка тепер буде зберігатися в блокчейне Bitcoin, не стане перешкодою для рейдерів. Кадастрові реєстратори, як і раніше, одноосібно наділені правом вносити зміни до земкадастру.

Сьогодні всі їхні дії фіксуються в Blockchain. Але це навряд чи зупинить нечесних реєстраторів. Тому їх рейдерські або шахрайські маніпуляції землевласники повинні будуть і далі оскаржувати в суді, незважаючи на стос "Blockchain-довідок".

У результаті заяву Мінагрополітики про те, що держземкадастр перейшов на blockchain не можна назвати такою, яка відповідає дійсності. Тому що на Blockchain не перекладені ключові процеси земкадастру - електронна база даних і історія транзакцій.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери