Спецможливості
Новини

НААН бракує коштів на розвиток інновацій

29.06.2018
1272
НААН бракує коштів на розвиток інновацій фото, ілюстрація

Національній Академії аграрних наук бракує коштів на розвиток інновацій через оподаткування на загальних підставах, пише propozitsiya.com з посиланням на LandLord.  

 

Академія аграрних наук активно впроваджує у виробництво сучасні цифрові технології. Про це заявив Президент НААН Ярослав Гадзало повідомляє прес-служба академії.

Відтак, за допомогою космічної аерозйомки аналізується якість ґрунтів. Інститут картоплярства разом із ізраїльськими науковцями розробив систему запуску дронів. Один із них визначає та фіксує на мапі хворі рослини, а інший — локально обробляє уражену ділянку, аби не наносити великі дози отрутохімікатів. Сучасні ДНК-лабораторії прискорюють створення нових сортів і гібридів рослин.

Успішно працює Виставково-інноваційний центр академії на Київщині. Тут вирощують 1300 сортів і гібридів озимої пшениці, ярого ячменю, вівса, ярого ріпаку, тритикале, гірчиці української селекції тощо. «Кожен адаптований до умов вирощування. Наприклад, для Херсонської, Миколаївської, Одеської і Кіровоградської областей це посухостійкі сорти. Для Полісся — морозостійкі», — зазначив Ярослав Гадзало.

Він додав, що через оподаткування на загальних підставах академії бракує коштів на розвиток інноваційного потенціалу наукової галузі. Наприклад, у 2017 році за 364 тис. га, які є в обробленні, академія сплатила 968 млн грн податків. «Це величезні кошти. Якби нас не оподатковували таким чином, працювати було б значно простіше, як це відбувається в європейських країнах. Можна було б мати зовсім інше обладнання і працювати на рівні світових наукових центрів, які постачають на ринок України насіннєві матеріали та засоби захисту рослин», — повідомив Президент НААН.

Інтерв'ю
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0