Спецможливості
Новини

На ринку добрив України склалася парадоксальна ситуація

11.10.2017
1393
На ринку добрив України склалася парадоксальна ситуація фото, ілюстрація
В Україні складається парадоксальна ситуація: ціни на аміачну селітру ростуть, заводи завантажені не більше ніж на 70%, імпортні нітратні дуже активно завозяться. При цьому попит на нітратні добрива не закрито на 15-20%

В Україні складається парадоксальна ситуація: ціни на аміачну селітру ростуть, заводи завантажені не більше ніж на 70%, імпортні нітратні дуже активно завозяться. При цьому попит на нітратні добрива не закрито на 15-20%. Аграрії не поспішають купувати аміачну селітру, а товар йде на склади в регіони, пише propozitsiya.com за матеріалами infoindustria.com.ua.

Як повідомляють аналітики ІА "Інфоіндустрія", сплеск ціни в кінці вересня виявився трохи передчасним і був продиктований зростанням цін на світовому ринку. Після того, як пропозиції імпортної селітри та її замінників досягли 240 $/т, DAF, українські заводи не поспішали піднімати ціну вище 7500-7600 грн/т і зуміли продати вироблене за місяць.

У жовтні ситуація змінилася: світовий ринок пішов вниз, а український - виріс. Зростання ціни в Україні майже зупинило продажі. При цьому, оптових обсягів більше 5 тис. т вагонними партіями у трейдерів немає. Такі обсяги є тільки на складах заводів. На цьому тижні цей товар вже подорожчав. Зростання цін продовжиться до листопада.

Зараз українські заводи працюють на привізному аміаку з Росії, Черкаський Азот частково працює на природному газові. З огляду на вартість російського аміаку, працювати на власному газі вигідніше, і навіть необхідно, для прогріву агрегатів аміаку перед зимою.

Найбільше завантаження у Черкаського Азоту, Рівнеазот завантажений на 40-45%, Сєверодонецький Азот зупинено.

Відповідно до щорічного моніторингу експертів ІА "Інфоіндустрія", вже в жовтні обсяг закупівель селітри досягає 150-170 тис. т. За підсумками трьох останніх місяців, з урахуванням не повного завантаження виробництва, дефіцит селітри може скласти 18-20%. При цьому, самі аграрії поки більше зайняті продажем річного врожаю, а агрохіміки чекають зростання ціни та запасаються на всі гроші.

Ключові слова: рынок удобрений, селитра

Інтерв'ю
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових

1
0