Спецможливості
Новини

Масове отруєння бджіл хімікатами: пасічники звернулися до Кабміну

05.05.2020
890
Масове отруєння бджіл хімікатами: пасічники звернулися до Кабміну фото, ілюстрація

Спілка пасічників України та Гільдія медоварів України звернулись до керівництва держави, з проханням вирішити ситуацію щодо масового отруєння бджіл пестицидами.

Йдеться в офіційному зверненні до президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 0532.ua.

Зазначається, що спочатку весняно-польових робіт в Україні почали масово гинути бджоли, що пов’язано з використанням аграріями високотоксичних, а часто і заборонених в Україні ЗЗР, які призводять до жахливих наслідків.

«У результаті бездіяльності державних інституцій зобов’язаних забезпечити виконання Конституції України та охороняти довкілля від діяльності аграріїв, які використовують токсичні ЗЗР і своїми діями призводять до масового отруєння бджіл, у суспільстві створилась напружена ситуація, яка може призвести до широкомасштабних акцій протесту», – йдеться у листі.

Також відмічається, що за 5 місяців парламент не зробив жодного кроку для ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва», який був зареєстрований у грудні 2019 р.

«У квітні того ж року, після акції протесту перед Кабінетом Міністрів, нами внесений проект-постанови Уряду про заборону ввезення в Україну 60-ти найбільш небезпечних високотоксичних препаратів. Рішення не прийнято. Ми просимо підтримки і захисту своїх прав», – йдеться у повідомленні.

Найближчим часом спілка пасічників запланувала велику Полтавську обласну нараду за участі аграріїв, Держпродспоживслужби, керівництва області, де обговорять подальший план дій щодо подолання проблеми.

 

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее

1
0