Спецможливості
Новини

Селяни масово скаржаться на утиск з боку орендарів земельних паїв

07.08.2018
2441
Селяни масово скаржаться на утиск з боку орендарів земельних паїв фото, ілюстрація

На сьогодні майже кожен з власників земельних паїв вкрай невдоволений ціною оренди земельних паїв, середня вартість якої коливається між 900-1100 грн. за один га в рік, передає propozitsiya.com з посиланням на  Всеукраїнську асоціацію пайовиків. Про це розповідає на сторінці у Facebook член правління асоціації Михайло Апостол.

Дослідження Всеукраїнської асоціації пайовиків виявило систематичний утиск власників земельних паїв з боку несумлінних орендарів.

Протягом червня поточного року активісти Всеукраїнської асоціації пайовиків провели анкетне опитування серед 1500 власників земельних паїв Брусилівського, Коростишівського, Черняхівського , Хорошівського, Радомишльського та Малинського районів Житомирської області. Активісти цікавилися рівнем задоволеності селян платою за оренду їхніх земельних паїв, доступністю селян до належного правового захисту їх прав як власників землі.

За даними асоціації, непрозорість у формуванні ціни оренди, відсутність реальної конкуренції на селі між орендарями призводить до того, що окремі селяни отримають не більше ніж 300 гривень в рік за оренду належного їм земельного паю. Пайовики не мають правового захисту у питаннях землеволодіння (оформлення договору оренди, спадщини, розірвання угод, винесення меж та інше).

Цікаво знати, що в Україні у 2017 році середній розмір плати за оренду одного гектара сільськогосподарської землі становить всього 1369 гривень (41 євро).
На думку Асоціації, такий стан орендних платежів є вкрай низьким та не відображає реальної вартості земельних паїв, яка має бути не нижче ніж 3700 гривен за гектар.

Асоціація планує досліджувати інші регіони України. На основі отриманої інформації керівництво та команда Асоціації розроблятимуть низку заходів для підвищення ціни оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та захисту реальних інтересів селян.

Інтерв'ю
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0