Спецвозможности
Новости

Канада — альтернатива білоруським калійним добривам

13.05.2022
376
Канада — альтернатива білоруським калійним добривам фото, иллюстрация

Канада, так само як і ЄС, готується скасувати імпортні мита на українські товари впродовж наступних 12 місяців.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Такі кроки робляться задля допомоги українській економіці через блокування морських портів росією та значного ускладнення експорту, що, в свою чергу, призводить не лише до значних втрат української економіки, а й до нестачі зернових культур та рослинних олій на світовому ринку.

Аналізуючи зовнішню торгівлю до початку війни, Україна мала незначні обсяги експортних поставок продукції АПК в Канаду, що зумовлено не лише значною територіальною віддаленістю даної країни, а й власним достатньо високим розвитком АПК.

Так, протягом 2021 року в Канаду було експортовано української продукції АПК на 29,3 млн USD. При цьому 49 % експортної виручки становив яблучний сік, 18 % — олія соняшникова та 11 % — соєві боби.

Проте з початком військового вторгнення росії за сприянням білорусії, додаткові фактори можуть вплинути на особливості торгівлі між Україною та Канадою. Зокрема Канада є найбільшим світовим виробником та експортером калійних добрив. Ця країна виробляє близько 12 млн т даного виду добрив, займаючи таким чином 24 % світового виробництва.

В той же час, Україна імпортує калійні добрива, оскільки власне виробництво практично нерозвинене. В 2021 році в Україну було імпортовано 287,5 тис. т калійних добрив, і 69 % припадало саме на білорусь. По зрозумілим причинам, закупки з даної країни надалі здійснюватися не будуть.

Тому українським аграріям необхідно шукати альтернативних постачальників і Канада може стати одним із них. А скасування імпортних мит може стати додатковим фактором, так як підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції на канадському ринку. Таким чином Україна зможе закуповувати калійні добрива в Канаді, в свою чергу відправляючи на тому ж транспорті свою аграрну продукцію, яка зараз в надлишку є на українському ринку.

Ключевые слова: Канада, калійні добрива

Интервью
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Недавние изменения в составе правительства могут коснуться  и деятельности Министерства аграрной политики и продовольствия. Что изменилось и каких новаций ожидать? С этим вопросом мы обратились к
Максим Мартинюк  Держгеокадастр
По должности Максиму Мартинюку надлежит заботиться всеми землями государства. Поэтому первый вопрос к голове Госгеокадастра полностью понятен..  

1
0