Спецможливості
Новини

Дослідження ГМО перевірятиме незалежна група швейцарських учених

21.11.2016
1389
Дослідження ГМО перевірятиме незалежна група швейцарських учених фото, ілюстрація
Проект не залежить від інтересів біотехнологічної промисловості

Експерти з державного сектора і громадянського суспільства створили проект, що стосується ризиків ГМО-рослин. Головною причиною такого кроку вони назвали неадекватність чинної нормативно-правової практики, яка використовується при оцінці ризику ГМО-рослин в Європі, з точки зору охорони здоров'я та навколишнього середовища. Проект було створено в Цюріху, Швейцарія, пише propozitsiya.com.

Варто зазначити, що проект не залежить від інтересів біотехнологічної промисловості. Він координуватиметься Європейською мережею вчених за соціальну і екологічну відповідальність (ENSSER), Критичними вченими Швейцарії (CSS), некомерційними організаціями "GeneWatch UK" і "Testbiotech".

До нього увійдуть понад десяток експертів з п'яти європейських країн. Результати їх роботи будуть опубліковані в кінці 2017 р.

Під час проекту експерти не планують проводити самостійне дослідження експериментальної ризику, але при своєму аналізі вони будуть враховувати широкий спектр наукових публікацій і баз даних.

На думку одного з учасників проекту, Крістофа Тена з "Testbiotech", нинішня практика регулювання оцінки ризику в Європі не достатня, щоб мати справу з реальними масштабами потенційних небезпек, пов'язаних з генетично модифікованими рослинами. Він підкреслив: ні для кого не секрет, що ці стандарти сильно залежать від біотехнологічних компаній. А значить - потрібно мати більш збалансовану систему, яка дасть набагато вищий пріоритет захисту навколишнього середовища і споживачів. При цьому Ангеліка Хільбек з "ENSSER" зазначила. що мета проекту полягає у вдосконаленні наукових знань і розуміння громадськістю ризиків і потенційних небезпек, пов'язаних з введенням ГМ-рослин в агроекосистеми і виробництво продуктів харчування.

Проект фінансується "Stiftung Mercator Schweiz".

Ключові слова: ГМО

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0