Спецможливості
Новини

Державну землю будуть розкрадати, держбюджет і пайовики отримають менше грошей, — Тимофій Милованов

30.03.2020
1237
Державну землю будуть розкрадати, держбюджет і пайовики отримають менше грошей, — Тимофій Милованов фото, ілюстрація

Вся відповідальність за економіку країни ляже на народних депутатів, заявив у своєму недільному зверненні президент Володимир Зеленський. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НВ.

На позачергових зборах сьогодні, 30 березня, депутати повинні проголосувати за анти-Коломойський закон і закон про ринок землі, на яких наполягає МВФ. Лише після цього Україна може отримати від своїх міжнародних фінансових партнерів близько $10 млрд, нагадує Зеленський. В іншому випадку Україну чекає дефолт і вільне падіння економіки.

Напередодні голосування депутати вирішили змінити головні положення в законопроекті про відкриття ринку землі.

Наприклад, дозволити її продаж планується не з жовтня цього року, а з липня 2021-го. Юридичні особи ще два роки не зможуть брати участь у торгах — укладати угоди на купівлю ділянок зможуть тільки фізичні особи, та й то не більше 100 га в одні руки. Іноземці, як і раніше, будуть допущені до ринку землі тільки після проведення референдуму.

У чому політичний сенс міняти законопроект на ходу, чи можливі схеми обходу нових правил продажу землі — про це в інтерв'ю НВ Бізнес розповів колишній міністр економіки Тимофій Милованов.

До початку березня Верховна Рада розглянула близько 2,3 тис. правок до законопроекту № 2178-10 про відкриття ринку землі. Це приблизно половина від загальної кількості зауважень, які були подані до другого читання. У чому політичний сенс відмовитися від цього законопроекту і відразу голосувати за абсолютно новий?

Така зміна незвично і її складно пояснити. Потрібно розуміти, що реформа в новому форматі — це нано-реформа. Вона не вирішує існуючих проблем на ринку землі (так, він є, тіньовий). І практично не створює додаткових стимулів для розвитку галузі та економіки.

Я бачу кілька причин чому так могло статися. Немає голосів. Занадто багато впливових груп зацікавлені в збереженні статус-кво. У них є можливість багато заробляти (красти) на землі. І їм нецікава прозорість і конкуренція.

Можливо, голоси є, але ця реформа досить непопулярна серед людей. Більшість населення не дуже розбирається, у чому суть реформи, їх обдурили і налякали мовляв, «розпродадуть державну землю і створять латифундії». Але державну землю крадуть і зараз, саме через непрозорість ринку землі. І латифундії були створені під час мораторію на ринок землі.

Ринок є, але не для всіх. Це потрібно міняти.

 

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0