Спецможливості
Новини

Частка фермерських позик у банках за останні роки не збільшилася

02.11.2016
1178
Частка фермерських позик у банках за останні роки не збільшилася фото, ілюстрація

Частка позик фермерів в загальному кредитному портфелі банків становить 7,2%. З 2014 року вона зросла лише на 0,2% (3,9 млрд грн). Про це agroportal.ua повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Причиною повільного залучення в процес кредитування фермерів фінансист вважає той факт, що "великі гравці агроринку закредитовані під зав'язку, а обсягів виробництва і оборотів інших не вистачає, щоб обслуговувати кредити". У багатьох аграріїв, нагадує Е.Коробкова, "немає адекватної застави", адже земля не може бути забезпеченням по кредиту, а сільгосптехніку фермери періодично орендують або купують в складчину з іншими господарствами.

Фінансист звернула увагу на те, що в Україні зареєстровано і працюють близько 40 тис. фермерських господарств, з яких 10% виробляють 90% усієї сільгосппродукції. Вона вважає цю статистку доказом "низької продуктивності невеликих господарств і високої концентрації ринку в руках великих агрохолдингів".

«Виходить замкнуте коло: агро МСБ не розвивається, тому що не вистачає фінансування. А фінансування не можуть отримати, тому що не розвиваються. Цей букет безвиході доповнює проблема низької якості планування, обліку і фінансової звітності малих фермерських господарств, що завжди було серйозним бар'єром для банків при оцінці позичальників», — зазначила О. Коробкова.

Вона вважає, що ситуація покращиться, якщо фермерський бізнес вивести з тіні. Допомогти в цьому питанні допоможе відкриття ринку землі.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0