Спецможливості
Новини

Дані про врожайність вказують на великий урожай соняшнику в Причорномор'ї

07.09.2018
1189
Дані про врожайність вказують на великий урожай соняшнику в Причорномор'ї фото, ілюстрація

Перспективи попиту на соняшникову олію на цільових ринках виглядають досить песимістично. Великі обсяги внутрішнього виробництва, що ростуть імпортні тарифи і рясні запаси в таких країнах, як Індія, можуть знизити попит на причорноморську соняшникову олію аж до зими, пише propozitsiya.com, посилаючись на аналітиків УкрАгроКонсалту.

В умовах знаходиться під тиском попиту, наступне зведення фактів висвітлює ранні показники пропозиції соняшнику в країнах Причорномор'я, які на даний момент є головними постачальниками на глобальному ринку соняшнику.

Посівна площа соняшнику значно збільшилася в більшості країн-виробників Чорноморського регіону - в Україні, Росії, Румунії та Молдові, але скоротилася в Болгарії.

Ранні дані по врожайності соняшнику неоднозначні, але цілком можливо, що пропозиція в Причорномор'ї збільшиться в порівнянні з минулим роком, при цьому невеликі виробники регіону відповідають за більшу частину його збільшення.

Урожай в Україні не виправдовує очікувань. У даний час в Україні прибрано 13% посівних площ соняшнику, при цьому перші показники врожайності складають 1,96 т / га, посівна площа незначно зросла з минулого року до 6,99 млн. Га.

Якщо врожайність в Україні залишиться на рівні 1,96 т / га, урожай буде приблизно на рівні минулого року 13,6-13,7 млн. тонн, тоді як прогнози врожаю були вище, причому більшість аналітиків прогнозував 14,5-15 млн. тонн. Посівна площа досягла рекордного рівня в 7,5 млн. га.

Проте, Україна залишиться домінуючим експортером соняшникової олії і шроту, незважаючи на те, що споживання продуктів соняшнику в Росії набагато вище в порівнянні з Україною.

Третій за величиною виробник соняшнику в Чорноморському регіоні - Румунія. Площа посівів олійних культур тут оцінюється в цьому році на рівні 1,13 млн.га. Проте, Європейська комісія оцінила врожайність в Румунії в 2,72 т / га, що дасть близький до рекордного врожай в 3,07 млн. Тонн.

Висока врожайність в Болгарії, судячи з усього, компенсує скорочення площі, при цьому врожайність досягає 2,8 т / га, і збільшиться в порівнянні з торішніми 1,9 млн. тонн до 2-2,1 млн.тонн.

У Молдові врожайність оцінюється вище, ніж минулорічні 2,1 т / га. Молдавські фермери розраховують  на врожайність соняшнику мінімум 760 тис. тонн проти 720 тис.тонн, вироблених в минулому році.

Виходячи з поточного прогнозу врожайності і ранніх фактичних показників, виробництво трьох найменш великих виробників, Болгарії, Румунії та Молдови, може збільшити запаси соняшнику в Причорномор'ї більш ніж на 600 тис. тон.

Тепер доведеться спостерігати, як будуть змінюватися показники врожайності у двох найбільших виробників соняшнику, які почали збір врожаю майже на місяць пізніше, ніж три найменш великих.

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0