Спецможливості
Новини

Ціни та попит на мінеральні добрива будуть знижуватися

22.04.2020
1116
Ціни та попит на мінеральні добрива будуть знижуватися фото, ілюстрація

Галузь міндобрив, яка досі не надто постраждала від коронавірусу, зараз демонструє ознаки падіння внаслідок логістичних проблем та дефіцитом сезонних робітників в ЄС та США. Якщо сегмент фосфатних добрив підтримують перебої з виробництвом у Китаї, то азотні добрива залишаються під тиском низьких цін на газ.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Запроваджені більшістю країн карантини призвели до дефіциту водіїв вантажівок та робітників для сезонних сільгоспробіт, що вкупі зі скороченням кредитування й високою волатильністю валют призводить до зниження попиту на добрива та тиску на ціни.

Ціни на фосфорні добрива досі підтримувало закриття найбільшого промислового центру в Китаї, тому на початку квітня на DAP/MAP основні порти ціни складали 274-350 $/т. Зараз на світовому ринку купує добрива лише Індія, яка придбала 400 тис т на DAP з поставкою у квітні-травні. Але з 3 квітня влада Індії зменшує дотації на DAP на 2% в порівнянні з 2019 р, що вплине на попит. В США на тлі початку річкової навігації та розширення площ сівби кукурудзи на 8% та сої на 10% спостерігається пожвавлення попиту.

Попит на азотні добрива, зокрема карбамід, аміачну селітру та аміак традиційно знижується з квітня по червень. Індія – один з найбільших імпортерів RCF, імовірно на початку травня скоротить тендер з 1,7 до 1 млн т на тлі високої ціни (щонайменше 251,9 $/т CFR для західного узбережжя та 257,65 $/т для східного).

Найближчим часом експерти не очікують істотного зниження цін, які наразі знаходяться на рівні 218-265 $/т.

Ціни на калійні добрива залишаються на рівні 184-232 $/т FOB Балтика, хоча спостерігається зниження попиту на тлі значних запасів у Китаї (4 млн т при річному споживанні 9 млн т) та скорочення держсубсидій в Індії. Обидві країни ще не уклали угоди з основними постачальниками на 2020 р. Бразилія скорочує попит через девальвацію реалу, Малайзія через карантин.

Російські виробники міндобрив переорієнтувалися на внутрішній ринок, збільшивши у 1 кварталі поставки на 35% до 3 млн т, що обумовлено раннім початком посівних робіт та бажанням аграріїв придбати добрива за низькими цінами на осінь. Так, компанія «Фосагро» збільшила продажі на 50% до 917 тис. т, «Єврохім» - на 24% до 686 тис. т. Крім традиційних азотних добрив аграрії купують також фосфорні та NPK-добрива.

Ключові слова: мінеральні добрива, ціна

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і

1
0