Спецможливості
Новини

Асоціація «Дунайська Соя» оприлюднила прогноз урожайності сої в Україні

23.09.2020
2319
Асоціація «Дунайська Соя» оприлюднила прогноз урожайності сої в Україні  фото, ілюстрація

У серпні цього року Асоціація «Дунайська Соя» у рамках Donau Soja Crop Tour 2020 обстежила посіви сої у регіонах із найбільшою часткою вирощування сої: у Вінницькій, Київській, Житомирській, Полтавській, Хмельницькій, Черкаській областях. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз Асоціації.

Під час туру експерти асоціації оцінили загальний стан посівів сої, кореневої системи, включаючи утворення бульбочок, підрахували біологічну урожайність та проаналізували ураження хворобами і шкідниками.

Всього було проінспектовано 56 ділянок різного розміру обраних у випадковому порядку. Обстежені області охоплюють 50,1% структури посівних площ сої України у сезоні-2020. Нагадаємо, що нинішнього року в Україні соєю було засіяно 1,4 млн га. 

За прогнозами Асоціації «Дунайська Соя» середня врожайність сої в Україні сягатиме приблизно 2,26 т/га. Водночас, залежно від погодних умов у вересні та жовтні показник може коливатися: від 2,01 т/га за песимістичного до 2,51 т/га, — за оптимістичного сценаріїв.

Наслідком безсніжної зими був дефіцит весняної вологи до посіву. Заморозки призвели до пізнішого висіву середньоранніх та пізніх сортів та загалом до зміщення всіх вегетаційних періодів сої на два тижні. Подальші опади у травні та на початку червня і тепла температура сприяли розвитку рослин сої та активному нарощуванню вегетативної та генеративної маси. Утім, через ерозію ґрунт не зміг повністю поглинути вологу: опади проникали лише у верхній шар завглибшки 20 см, решта випаровувалась, або стікала. Як наслідок — втрата вологи через транспірацію рослин та висихання ґрунту під час посухи із середини липня. 

Загалом можна говорити про тенденцію до висівання в Україні середніх та пізніх сортів сої. Це обумовлено тим, що часто після збирання сої аграрії сіють озиму пшеницю. Команда Donau Soja Crop Tour 2020 визначила по аналізу рослинних решток, що найпоширенішими попередниками сої на українських полях є кукурудза та соя. 

Оцінюючи норму висіву, міжряддя, густоту посівів можна сказати, що українські фермери вміють вирощувати сою. У більшості випадків огляду кореневої системи було виявлено до 90% ефективності утворення бульбочок, що свідчить про високий рівень практики інокуляції в Україні. 

У нинішньому році посіви сої не були значно пошкоджені шкідниками завдяки прохолодній весні. На рослинах ранньостиглих сортів на обстежених площах, здебільшого, не розвивалися хвороби. Тоді як на середньостиглих та пізніх сортах траплялися септоріоз, антракноз, аскохітоз, трохи вірусу мозаїки, які, утім, не вплинули суттєво на врожайність.

Тож попри активний розвиток рослин та добре утворення бобів, через коливання погодних умов існує ризик недостанього виповнення насіння, а відтак, — неналежна реалізація потенціалу урожайності сої у нинішньому сезоні.

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся

1
0