Спецможливості
Новини

Аграрій на Чернівеччині виготовляє паливні брикети на всю Буковину

03.10.2016
2551
Аграрій на Чернівеччині виготовляє паливні брикети на всю Буковину  фото, ілюстрація
брикети з соломи

У Ванчиківцях Новоселицького району Чернівецької області налагодили єдине на теренах Буковини виробництво паливних пелет із соломи.

Про це повідомляє “Молодий Буковинець”. 

Ініціатором його став 75-річний Степан Глігор, який нині очолює агровиробниче приватно-орендне підприємство, до якого входить і фірма “Ванчиківський Золотий колос”.

C. Глігор зазначив, що володіючи землями до 2 тис. га ріллі вони вирощують майже всю зернову групу, тобто соломи є вдосталь. Ціни на енергоносії весь час зростають, тому підприємець й подумав, що було б добре, якби із соломи виготовляти брикети. Спочатку вони хотіли замовити обладнання для виготовлення брикетів соломи у Краматорську, а там війна. Та пошуки все ж увінчалися успіхом: у Кам’янець-Подільську є завод “Енергобіоресурс”, який0 освоїв випуск технологічного обладнання для виробництва пелет з соломи.

За його словами, коштує воно у межах 2 млн грн. Однак солому ще треба тюкувати, подрібнювати.

Глігор додав, що вся виробнича лінія обійшлася їм у 4 млн грн. Нині вони можуть виготовляти до 2,5 тис. т пелет у рік, причому, на власній сировині. 1 т таких пелет заміняє сім кубометрів дров, при вартості за 1 т 1,7 тис. грн.

Підприємець зазначає, що їхньою продукцією вже зацікавилися чимало споживачів. Один з них — чернівецька тепломережа.

Працює виробництво на колишньому сіноскладі площею 1200 кв. м. Обладнання займає небагато місця. Інша площа – це тюкована солома. Сировина поступає в своєрідну центрифугу, де перемелюється й надходить у головний апарат, який й пресує її в гранули, що нагадують сигарети. Хімії не використовується зовсім, додають лише трохи води, щоб пресування було кращим. Тобто виготовляється екологічно чисте паливо. У зміну працює четверо-п’ятеро робітників. Виробнича потужність така, що обсяги продукції можна подвоїти, але все залежатиме від потреб ринку. На прилеглій площі під плівкою зберігаються сотні тонн тюкованої соломи.

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0