Спецможливості
Новини

Аграрії виступають категорично проти будь-яких обмежень на імпорт мінеральних добрив

14.07.2021
634
Аграрії виступають категорично проти будь-яких обмежень на імпорт мінеральних добрив фото, ілюстрація

Сьогодні у медійному полі з'явилась інформація про те, що Союз хіміків України просить Мінекономрозвитку обмежити імпорт мінеральних (азотно-фосфорних) добрив з Білорусі, оскільки їх ввезення нібито негативно відображається на вітчизняному виробнику.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

З посиланням на віце-президента асоціації Ігоря Гольченка зазначається нібито аграрні асоціації, в тому числі і ВАР, підтримують дану позицію.

Всеукраїнська Аграрна Рада, яка об’єднує понад 1000 малих та середніх аграрних виробників, заявляє, що виступає категорично проти будь-яких обмежень на імпорт мінеральних добрив в Україну, оскільки це позбавляє ринок конкуренції, веде до його монополізації одним виробником та загрожує зловживанням своїм монопольним становищем. Зокрема, безпідставним підвищенням ціни на мінеральні добрива, як це сталось у 2017 році.

Щодо зустрічі, про яку згадується у повідомленні, то вона дійсно була і під час неї представники хімічних підприємств справді пропонували ввести квоти на імпорт добрив з Білорусі, а також ввести механізм регулювання цін на добрива. На дану пропозицію всі представники аграріїв відреагували негативно — висловились проти.

Ситуація на ринку добрив доводить: якщо вітчизняні виробники реалізують добрива за справедливою, ринковою ціною, то імпорт припиняється сам собою. Тому незрозуміло, для чого потрібні обмеження, якщо хімічні підприємства готові гарантувати ринкові ціни. Вітчизняні виробники добрив і так мають значні переваги: їм не потрібно нести додаткові логістичні витрати, а також вони не платять мито при ввозі продукції в Україну. Крім того, наразі під повною забороною знаходиться ввіз добрив, вироблених в Російській Федерації, яка була найбільшим їх імпортером. 

Враховуючи вищезазначене, ВАР наголошує, що не бачить підстав для введення будь-яких обмежень на імпорт добрив. Боротися за споживача потрібно не через заборони та обмеження, а через розвиток виробництва, введення нових технологій для зниження виробничих витрат і збільшення якості продукції.

 

Інтерв'ю
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0