Спецможливості
Новини

Аграрії повідомляють про зниження врожайності пшениці та якості ячменю

30.06.2017
2343
Аграрії повідомляють про зниження врожайності пшениці та якості ячменю фото, ілюстрація
Аграрії Херсонської області відзначали в ряді випадків погіршення якості озимого ячменю

Урожайність озимої пшениці за станом на 29 червня становить 27,5 ц/га, що на 9 ц нижче, ніж у відповідний період минулого року, коли врожайність була зафіксована на позначці 36,5 ц/га. Про це йдеться в інформації областей, де стартував збір урожаю, зокрема, в Дніпропетровській, пише propozitsiya.com з посиланням на agroperspectiva.com.

За даними Держстату, середня врожайність озимої пшениці в 2016 році склала 42,2 ц/га.

На даний час збір пшениці почато в Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях.

В цілому аграрії посіяли під врожай 2017 року 6,1 млн га озимої пшениці. Площі ярої пшениці становлять 177 тис га.

Нагадаємо, в 2016 році урожай пшениці в Україні склав 26 млн т, з них озима - 25,3 млн т.

У той же час, в ході опитування, проведеного експертами ІА «АПК-Інформ», аграрії Херсонської області відзначали в ряді випадків погіршення якості озимого ячменю. Так, за словами деяких сільгоспвиробників, в поточному році натура озимого ячменю в перших партіях не перевищує 600 г/л, що може істотно вплинути як на формування цін, так і на попит з боку експортерів, які, як правило, набувають ячмінь з натура не нижче 620 г/л.

Дана ситуація, за словами респондентів, обумовлена ​​несприятливими погодними умовами в період вегетації культури, зокрема відсутністю достатньої кількості опадів.

За словами аграріїв, врожайність озимого ячменю в регіоні на початковому етапі збирання варіюється в межах 30-43 ц/га. За даними Мінагропроду України, в 2016 році в Херсонській області озимим ячменем засіяно 34 тис. га.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0