Спецможливості
Техніка та обладнання

7 заповідей весняної підготовки грунту

10.04.2019
6050
7 заповідей весняної підготовки грунту фото, ілюстрація

“Курчат по осені рахують ", тоді ж видно і результат роботи на полях. Але як "запрограмувати" грунт на хороший урожай? Що робити, яких моментів остерігатися, щоб земля радувала родючістю з року в рік? Головна запорука щедрого врожаю - ретельна підготовка. Починати її потрібно ранно навесні, щойно з землі зійде сніг. Ми підготували для вас кілька агроприйомів, які розкажуть, як бути добрим до землі і отримати багатий результат!

 

 

 

 

 

  1. Боронуйте озимі в ранньовесняний період. Пружинні борони на посівах дають змогу закрити вологу ранно навесні, зірвавши кірку і створивши ідеально рівне поле для легкого проходження наступної техніки. Щоб не хвилюватися за культиватор або іншу техніку в "нельотну" погоду (вологий грунт, залишки снігу, дощ) вибирайте шлейф-борони, які призначені для роботи в полі в будь-яку погоду. З українських виробників, наприклад, шлейф-борона ЛАРІ.

дискова борона Дукат-12       2. Використовуйте знаряддя з великою шириною захвату. Це дасть змогу знизити витрати на паливно-мастильні матеріали і підвищити продуктивність. З широкозахватним обладнанням ви будете рідше проводити глибокий обробіток. Збільшуєте ширину захвату до 10-18 метрів, зменшуєте частоту ущільненої колії в 2-6 разів. Наприклад, дискова борона ДУКАТ-12 ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН з шириною захвату 12,25 м обробляє до 250 га за добу! Вражає? Ще б пак! Здавалося б, такий агрегат за габаритами повинен нагадувати космічний корабель, але ні - гігант компактний. У транспортному положенні ширина борони становить всього 3 м.

       3. Слідкуйте за станом техніки. Від морально застарілих агрегатів закономірно очікувати великих витрат на пальне, погіршення якості виконуваної роботи. Як наслідок, знижується "імунітет" грунту, урожай і прибуток.

       4. Обирайте техніку з розумом. 7 разів відміряйте масштаби робіт, цілі, характеристики, гарантії, бонусні програми. З актуального для України - повернення 25% вартості на техніку вітчизняного виробника (а для фермерських господарств і всі 40%!).

       Уважно поставтеся до того, щоб потужність техніки відповідала площі фермерського господарства. Важкі трактори, важкі дискові борони та культиватори на невеликому полі (і навпаки) ні до чого доброго не приведуть. Проведіть експеримент: спробуйте мілкий обробіток, широкозахватні знаряддя, більш легкі трактори, додайте добрива - результат побачите самі.
 

       Важка зубова борона Ліра XL 5. Усвідомлено підходите до mini-till і no-till. Для переходу до no-till системі потрібно накопичувати пожнивні залишки на поверхні грунту 10-12 років і бажано виділити технологічну колію на полі. Сівалка прямого посіву - недостатній вихід.

У разі mini-till технологій використовуються швидкісні знаряддя - дискатори і пружинні борони. Важкі культиватори, диски і плуги не зможуть достатньо подрібнити і рівномірно розподілити стерню по поверхні.
 
Система нульового обробітку грунту має значні переваги: економія ресурсів, збереження родючого шару землі та запобігання ерозії. Однак, є і недоліки: система безсила на нерівних або надмірно зволожених ділянках грунту.
 

        6. Будьте уважні до класичної системі обробітку грунту. Регулярні глибокі обробітки і висока питома вага чистих парів можуть негативно впливати на родючість через мінералізацію гумусу після оранки земель, але мають свої переваги. Деякі унікальні зубні борони можуть проводити 5 операцій за один прохід. Для цінителів часу - ідеальний вихід. Наприклад, важка зубова борона ЛІРА ХL одночасно здійснює 5 завдань: ранньовесняне боронування і розпушування поверхневого шару на глибину 2-10 см, крім цього, один пристрій закриває вологу, рівномірно розподіляє пожнивні залишки, провокує бур'яни на проростання, вирівнює поверхню поля і готує грунт до сівби, закладає добрива.

        7. Тримайте баланс. "Зацикленість" на певній системі обробітку грунту може призвести до обмеженості прийняття рішень в нестандартних ситуаціях.

 
Щедрого врожаю, здорової землі і нехай гроші "пашуть"!

Ротаційна борона ДинарВажка зубова шлейф-борона ЛаріЗубопружинна борона ЛіраПередпосівний культиватор Червонець

Інтерв'ю
Директор компании "Агро-Вент" Андрей Марущак
Малиновий сезон-2017 в Україні проходив дуже бурхливо. Зростаючі обсяги пропозиції ягоди змусили дуже нервувати самих виробників, які побоювалися обвалу цін. У такому ж нервовому, і навіть виснаженому стані були і переробники, які зірвали... Подробнее
Фінансування по-новому. Як міжнародний бізнес допомагає малим та середнім агрогосподарствам України втриматися на ногах у надскладних умовах. Будьмо відвертими: українських фермерів ніхто особливо не «балував» пільговими умовами співпраці... Подробнее

1
0