Спецможливості
Новини

Застосування якісних протруйників - норма для українських аграріїв, - АДАМА Україна

15.03.2017
1383
Застосування якісних протруйників - норма для українських аграріїв, - АДАМА Україна фото, ілюстрація
Уже нормою для українських аграріїв є застосування якісних протруйників. Понад 70% насіння озимих та ярих зернових сьогодні обробляється інсектицидними протруйниками, найчастіше на основі імідаклоприду

Уже нормою для українських аграріїв є застосування якісних протруйників. Понад 70% насіння озимих та ярих зернових сьогодні обробляється інсектицидними протруйниками, найчастіше на основі імідаклоприду. Що стосується фунгіцидних протруйників, то лідерами і досить популярними на українському ринку є продукти на основі або з вмістом прохлораз. Про це розповів експерт аграрного ринку, директор центрального регіону компанії «АДАМА Україна» Андрій Іщук, пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Експерт підкреслив, що в умовах холодної і сухої весни і рясних опадів у липні, які прогнозують синоптики, значно знижується ефективність групових гербіцидів. Щоб домогтися якості врожаю, потрібно запланувати додаткову фунгіцидну обробку рослин. Непогано спрацюють в таких умовах стробілурини, при цьому колос краще захистити тебуконазол з додаванням контактного продукту, наприклад, прохлораз.

Для ярих культур, зокрема для кукурудзи і соняшнику, найчастіше використовують протруйники і грунтові гербіциди. Наступна затребувана група - фунгіциди. Також слід зазначити збільшення використання аграріями обсягів і продуктів для росторегуляціі і доведення показників води в рослині до норми.

Що стосується цін, то А. Іщук зазначив, що кожен сезон відрізняється від попереднього. Так, в кінці 2016 року значна частина аграріїв в очікуванні змін у законодавстві України провела закупівлю необхідних ресурсів. Саме тому ми не відчуємо зростання цін на засоби захисту рослин в значній мірі, і цей показник складе 5-7%. Насправді, в зв'язку з жорсткою екологічною політикою Китаю і закриттям там великої кількості підприємств, світові ціни на ЗЗР виросли набагато більше.

Щодо китайської продукції, то експерт зазначив, що вона буває різною: дешева і дорога, відповідно  бюджетна або якісна. У грошовому вираженні вона займає не більше 15-20% ринку ЗЗР України, а по площах, які покриваються китайською продукцією, - це в два рази більше. "Дуже приємно, що більшість наших аграріїв дорожать своєю репутацією. Саме тому вміють добре відрізняти якість та безпеку і віддавати перевагу перевіреним продуктам. Час експериментів давно закінчилося. А від високої конкуренції виграють, на мою думку, всі учасники ринку", - зазначив. А. Іщук.

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0