За українські саджанці троянд у Європі готові платити більше, ніж своїм виробникам
Третина від усіх площ українсько-голландського ТОВ «Декоплант» (Вінницька область) відведена під троянди ‒ близько 350 тис. саджанців.
Про це розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer генеральний директор підприємства Олександр Дусанюк, передає propozitsiya.com.
«Якщо порівнювати із зерновим господарством, то за операційними процесами наш розсадник відповідає площі 10 тис. га, ‒ уточнив він. ‒ Під саджанцями в нас постійно 25 га, з них до 3 га ‒ маточні насадження».
За обсягами продажу та надходженнями коштів це основна культура в господарстві. Окрім троянд, «Декоплант» вирощує саджанці ягідних культур і плодових дерев. Також займається виробництвом декоративних рослин ‒ таких, як дейція, вейгела, форзиція та інші.
Сумарно господарство постачає на ринок понад 1 млн саджанців щороку.
«Загальна площа земель у нашому господарстві вп’ятеро більша за площу розсадника, оскільки треба забезпечити сівозміну, ‒ зазначив Олександр Дусанюк. ‒ Мало хто з виробників розсади в Україні це застосовує, але для нас сівозміна ‒ невіддільна частина виробничого процесу, оскільки виробництво саджанців пов’язано з накопиченням певних кореневих нематод».
«Декоплант» практикує чотирипільну сівозміну для троянди. Два роки ‒ троянда, на третій сіють жито виключно на сидерат: доганяють до висоти 50-60 см і переорюють. Якщо дозволяє погода, після жита висівають гірчицю, яка добре бореться з нематодами та накопичує азот. Її також переорюють. Наступного року сіють озиму пшеницю. «Пшеницю не переорюємо ‒ хліб усе-таки», ‒ пояснив Олександр Дусанюк.
Усі троянди компанія вирощує у відкритому ґрунті, а декоративні рослини розмножує шляхом укорінення, тому перший рік вони ростуть у теплицях.
«Сьогодні наші саджанці (троянд. ‒ Ред.) за якістю визнані найкращими навіть серед європейських виробників, які готові за них платити трохи більше, ніж платять європейським компаніям ‒ постачальникам саджанців», ‒ наголосив гендиректор «Декопланта».