Спецможливості
Новини

Яєчна шкаралупа стала матеріалом для зберігання даних

25.01.2017
1429
Яєчна шкаралупа стала матеріалом для зберігання даних фото, ілюстрація
До створення комп'ютерів із яєчного порошку ще далеко

Китайські програмісти з Інституту технологій Гуйчжоу зробили пристрій для зберігання даних із яєчної шкаралупи. Він має резистивну пам'ять із довільним доступом (ReRAM) і є серйозним суперником для наступного покоління систем для зберігання даних.

ReRAM забезпечує більш високу щільність зберігання і споживає менше енергії, ніж звичайні методи, такі як флеш-пам'ять або динамічний RAM-диск.

Дослідники створили нанорозмірний порошок з яєць і раковин. Після сушіння порошок розчинили і нанесли на підкладку, щоб сформувати велектролітичну частину чіпа пам'яті, через яку проходить електричний струм.

Резистивна пам'ять спирається на матеріали, які запам'ятовують зміна електричного опору при впливі на них напруги. Команда пустила струм через пристрій, щоб побачити, чи працює воно як ReRAM. Виявилося, що пристрій здатний записати 1 або 0 в пам'яті до 100 разів, перш ніж зламатися.

Це далеко не мільярди циклів, які забезпечують інші матеріали, але все одно вражає. Звичайно, до створення комп'ютерів із яєчного порошку ще далеко.

Але як стійка альтернатива електролітів у майбутньому яєчна шкаралупа може бути перспективною, — каже Кєєс де Гроот із Саутгемптон університету у Великобританії.

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0