Спецможливості
Новини

В Україну часто надходить гліфосат сумнівної якості

27.11.2017
1824
В Україну часто надходить гліфосат сумнівної якості фото, ілюстрація

В Україну постачають недоочищений гліфосат, в домішках якого містяться канцерогени та діоксини. Про це розказав Віталій Ільченко, власник групи компаній Ukravit, на підсумковій конференції у Києві, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Ризики щодо шкодо чинності гліфосату часто перебільшують. Питання у тому, що деякі виробники випускають гліфосат і не очищують його до 95-98%, а використовують одразу 70%-й технічний концентрат, роблять з нього формуляцію і продають в країни СНД, включаючи Україну», — пояснив В. Ільченко.

Такий неочищений гліфосат загрожує здоров’ю людей, бо саме неочищені домішки можуть містити канцерогени, діоксини. В Україні немає лабораторій, які могли б контролювати ці домішки, за винятком Інституту гігієни і токсикології ім. Медведя, проте подібні дослідження коштують дуже дорого.

Власник Ukravit сумнівається, що Євросоюз врешті заборонить гліфосат, враховуючи , що Bayer придбав Monsanto, основним продуктом якого є саме цей гербіцид.

Щодо компанії Ukravit, то гліфосат не є приорітетним продуктом для групи. «Це точно не наш основний бізнес. Україна щорічно використовує 12 тис т гліфосату. Ми можемо виробляти весь цей обсяг, але ми продаємо і пропонуємо рішення, а не препарати», — підкреслив Віталій Ільченко.  

З наступного року корпорація планує випускати 2–3 діючих речовини власного виробництва. Основні труднощі полягають у фінансуванні, адже поки що українські банки неохоче кредитують вітчизняних виробників.

Зараз левова частка хімікатів завозиться як «сірий» імпорт, пояснили в Ukravit: «Ринок був повністю «чорний», тому в таких умовах довести доцільність вкладення грошей у вітчизняне виробництво дійсно важко».

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: гліфосат, UKRAVIT

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее

1
0