Спецможливості
Новини

У США розробляють податок на роботів, які витісняють людей

11.09.2017
1826
У США розробляють податок на роботів, які витісняють людей фото, ілюстрація
Незабаром у місті Сан-Франциско буде введений податок на роботів. За ймови їх впровадження, компанії, які взяли на роботу машини замість людей, повинні будуть платити останнім компенсацію за втрачені місця

Незабаром у місті Сан-Франциско буде введений податок на роботів. За ймови їх впровадження, компанії, які взяли на роботу машини замість людей, повинні будуть платити останнім компенсацію за втрачені місця. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами popmech.ru.

За введення податку на роботів активно виступає відомий політик Джейн Кім. Вона розмовляє з лідерами високотехнологічної індустрії, різними профспілками по всьому штату Каліфорнія і представниками влади, обговорюючи, яким чином краще впровадити подібний податок.

Такі податкові виплати будуть відрізнятися від звичайних. Вони будуть спрямовані конкретній людині, чиє робоче місце зайняла машина, що працює на штучний інтелект (ШІ).

Так, компанії повинні будуть компенсувати колишньому співробітникові кошти і соцгарантії, які він мав до цього: ці виплати можуть піти, наприклад, на перепідготовку людини, на додаткову освіту тощо.

В інтерв'ю журналістам Д. Кім зауважила, що автоматизація буде однією з головних проблем, пов'язаних з нерівністю доходів; сам по собі перехід до роботів не є негативним явищем, проте він "може продовжити розшарування суспільства, якщо до нього не підготуватися вже зараз".

При цьому не всі поділяють подібні ідеї. Наприклад, міністр торгівлі США Вілбур Росс вважає, що податок на роботів може відлякати бізнес, який вирішив підвищити ефективність праці за допомогою автоматизації. На думку співзасновника Microsoft Білла Гейтса, роботи повинні обкладатися податками так само, як і люди; це дозволить здійснити плавний перехід до автоматизованих технологій.

Ключові слова: роботизация, податки, США

Інтерв'ю
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0