Спецможливості
Новини

У Силіконовій долині бум інвестицій в агротехнології

17.04.2017
2236
У Силіконовій долині бум інвестицій в агротехнології фото, ілюстрація

Інвестори вклали у винаходи для аграрної сфери починаючи з 2014 року $10 млрд. Для багатьох інвесторів стає все очевиднішим: фермери – ключ до процесу. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на онлайн-майданчик agfunder.com, що відслідковує ситуацію в галузі.

 «Ми знаходимося на порозі чергової аграрної революції, і вона цифрова не менш, ніж біологічна. Так як перші порівняно прості мобільні телефони потрясли ринок у 90-і роки і проклали шлях до інновацій і швидкого поширення кількома роками пізніше, те саме відбувається зараз в агротехнологіях. Ми зараз на самому початку», - стверджує керівник напрямку медіа і досліджень AgFunder Луїза Бьорвуд-Тейлор.

З $3,2 млрд, інвестованих в агротехнології в 2016 році, найбільша частка – 40% - прийшла з новими технологіями сервісу доставки та електронної торгівлі продуктами, таких як доставка свіжих продуктів і зв’язок між споживачами та виробниками продуктів харчування. Другий за величиною напрямок інвестицій (22%) – нові біотехнології, наприклад, інкрустація насіння бавовнику з використанням корисної мікробіоти. Третій напрямок (11%) – програмне забезпечення для управління фермами.

Зараз у Силіконовій долині зібрано понад 300 аграрних стартапів. Серед них:

FarmDog – онлайн-інструмент, який використовує дані з незалежних джерел, щоб допомогти обрати Вам (і Вашим сусідам) оптимальну систему захисту від шкідників і хвороб;

Benson Hill Biosystems – платформа «обчислювальної селекції», котра обіцяє прискорити процес селекції удвічі;

Blue River Technology – робот-обприскувач, який визначає потреби кожної конкретної рослини і реагує на них.

Богдан Малиновськийb.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0