В Азії та Африці будуть вирощувати тепло- і посухостійку пшеницю
У країнах регіону Центральної і Західної Азії та Північної Африки (CWANA) запускають програму розведення пшениці сирійської компанії ІКАРДА. Планується використовувати як традиційні, так і молекулярні підходи і методи вирощування, щоб розробити урожайну і широко адаптовану зародкову пластику з опором / толерантністю до дії тепла і посухи, тобто з широкою адаптацією до біотичних і абіотичних стресів, пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.
При нинішніх темпах зміни клімату очікується, що виробництво такої пшениці буде рентабельне в жарких регіонах, де є хвороби і шкідники. Так, в регіоні CWANA недавно була епідемія смугастої іржі.
Вплив зміни клімату також проявляється щодо якості звичайної пшениці: підвищене тепло викликає передчасне старіння, що призводить до висушування зерен пшениці і деградації білка. Для боротьби з наслідками зміни клімату та розвитку технологій інтелектуальної пшениці в посушливих районах ІКАРДА проводить ряд проектів у співпраці з міжнародними, регіональними та національними партнерами.
Щорічна програма складає і розподіляє 400 елітних наборів цих генотипів пшениці для міжнародних розплідників. Польові випробування проводяться в країнах регіону CWANA і Африки на південь від Сахари (SSA) і далі за запитом для потенційного прямого випуску. За останні 5 років національні програми в регіонах CWANA і SSA посіяли більше 30 сортів пшениці з ІКАРДА
Додатково до розвитку і поширення гермоплазми важливо створити національний потенціал з точки зору трудових ресурсів для збільшення виробництва пшениці і забезпечення продовольчої безпеки.
З цією метою ІКАРДА організувала щорічний курс з вивчення вирощування поліпшеної пшениці, де більше 20 вчених молодшого і середнього ланки отримують всебічні знання з даного питання.
Пшениця є найбільш важливим і стратегічним урожаєм на глобальному рівні в регіоні CWANA, тут виробляється більше 100 млн т пшениці на загальній площі понад 50 млн га. Поточна врожайність пшениці в регіоні дуже низька (2 т/га), що менше, ніж в середньому по світу (3 т/га).