Спецможливості
Новини

Урожай пшениці та ячменю може бути знижений на 20% через посуху

11.07.2017
2123
Урожай пшениці та ячменю може бути знижений на 20% через посуху фото, ілюстрація
Через несприятливі погодні умови урожай пшениці та ячменю може бути меншим орієнтовно на 20% від минулорічного.

Через несприятливі погодні умови урожай пшениці та ячменю може бути меншим орієнтовно на 20% від минулорічного. Такі прогнози оприлюднила головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, пише propozitsiya.com з посиланням на unn.com. ua.

"Гібридні умови цього року спричинили таку ситуацію, що умови для формування врожаю ранніх колосових, тобто, озимих і ярих пшениці та ячменю, гірші, ніж минулого року. Це відбулося за рахунок того, що тривалий період в Україні спостерігається дефіцит опадів. Лише помірний температурний режим, який в нас спостерігався у квітні-травні, не дав розпочати "розквітнути" грунтовій посусі ще раніше. Але у другій половині червня з підвищенням температури грунтова посуха почала посилюватися і вже на 20 червня ми мали в низці областей жорстку грунтову посуху, коли в метровому шарі грунту практично не залишилося вологи для формування урожаю", - розповіла фахівець.

Такі несприятливі умови, за словами Т. Адаменко, збіглися з періодом формування і наливу зерна, тому низка областей отримає урожай значно гірший, ніж минулого року.

Однак, зауважила вона, це не катастрофа, урожай просто не буде таким рекордним.

Агрометеоролог уточнила, що це стосується, перш за все, Київської, Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей, де значні площі озимої пшениці, які найбільше постраждали від посухи.

Водночас, зазначили вона, у західних областях ситуація сприятлива.

"Дощі там проходили рівномірно, вологість грунту підтримувалася на належному рівні. Тому там урожай буде добрий", - сказала експерт.

Зважаючи на несприятливі погодні умови, експерт уточнила, що очікується зниження урожаю пшениці та ячменю "не менше ніж 20% від минулого року".

Однак, підкреслила фахівець, що такий прогноз є орієнтовним, бо урожай може бути витриманий і на високому рівні попри погодні умови за рахунок технологій вирощування культур.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0