Спецможливості
Новини

Україна може вийти в світові лідери з виробництва вишні

20.04.2017
2760
Україна може вийти в світові лідери з виробництва вишні фото, ілюстрація
Світове виробництво вишні невелике - всього 1,3 млн т в рік, площі насаджень становлять 207 тис га. В Україні щорічно в середньому збирають близько 180 тис. т вишні з 19,7 тис. га, що становить 13,4% світового виробництва

Любов українців до вишень може вивести їх в світові лідери з виробництва цього продукту. Такий висновок можна зробити за підсумками досліджень кандидата економічних наук, завідуючої відділом Інституту садівництва НААНУ Людмили Барабаш, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Світове виробництво вишні невелике - всього 1,3 млн т в рік, площі насаджень становлять 207 тис га. В Україні щорічно в середньому збирають близько 180 тис. т вишні з 19,7 тис. га, що становить 13,4% світового виробництва. Також вишня вирощується в Туреччині (13,4%), Польщі (13%), США (10%), Ірані (8,2%) Сербії (6,2%). Частка РФ в світовому виробництві вишні становить 14,5%, що є найвищим показником у світі.

Головна сучасна тенденція у виробництві вишні - закладка насаджень для механізованого збирання. Для цього підбираються сорти, як правило, низькорослі, не вище 2 м, з не дуже розгалуженою кроною.

Учений впевнена, що наші співвітчизники можуть також досягти успіху в справі вирощування черешні, слив, персиків, абрикос, оскільки попит на них на світових ринках стає дедалі більшим. До того ж, ці культури дають більш швидку віддачу, і не такі вимогливі до технологій, на відміну від кісточкових.

Валове виробництво абрикос в світі складає 3,4 млн т. Україна знаходиться на 15-му місці в рейтингу країн-виробників абрикоса з 64 тис. т і часткою в 1,9%. На першому місці - Узбекистан (16,3%), Туреччина (8,3%), Іран (7,5%). Площі насаджень цієї культури в світі за 2007-2014 роки збільшилися з 470 тис. до 508 тис. га.

Експерт зазначає, що структура площ кісточкових в Україні відрізняється від світових. Якщо в світі основною культурою є персик, то в Україні основні площі насаджень кісточкових займає вишня (32%) на 21,5 тис. га, слива - 20,3 тис. га (31%), черешня - 11,7 тис. га (18%), абрикоса - 8,6 тис. га (13%), персик - 3,9 тис. га (6%). Але, на жаль, промислові насадження цих культур становлять усього близько 20%, в тому числі, черешня - 5 тис. га, вишня - 1,7 тис. га, слива - 2 тис. га, персик - 2,6 тис. га , абрикос - 1,1 тис. га.

Знаючи про те, що плоди, які вирощуються в господарствах населення, йдуть на забезпечення власних потреб, можна зробити висновок, що експортні можливості України в цьому сегменті культур поки що невеликі. Отже, вітчизняне садівництво чекає від фермерів сміливих ініціатив, підсумувала Л. Барабаш.

Інтерв'ю
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0