Спецможливості
Новини

Українці заробляють на в’яленому м’ясі по-африканськи та лимонному кремі

16.06.2017
4222
Українці заробляють на в’яленому м’ясі по-африканськи та лимонному кремі фото, ілюстрація
Один із українських стартапів - київський гастро-проект - Гурманьяки. Їхня продукція - для цінителів українських гастроновинок, що поєднують в собі шарм страв із різних країн

Підприємці запевняють, що розвивати бізнес в Україні стало простіше, ніж 10 років тому. Але працювати треба 24 години на добу, 7 днів на тиждень, без стабільної зарплатні та з надіями на міжнародні гранти.

Один із українських стартапів - київський гастро-проект - Гурманьяки. Їхня продукція - для цінителів українських гастроновинок, що поєднують в собі шарм страв із різних країн, пише propozitsiya.com з посиланням на fakty.ua.

Як розповіла співзасновник проекту Тетяна Ткаченко, дебютував проект у липні 2014 року. Тоді перша партія зі 100 баночок лимонного курду вирушила в ящики Місцевої їжі (профспілка локальних виробників, рестораторів і гастро-активістів, які доставляють бокси зі смачними товарами прямо на поріг дому. – Ред.). І знайшла своїх поціновувачів.

Активний розвиток почався тільки з середини 2015 року. Ініціаторами розвитку проекту було три людини: сама Тетяна, її чоловік Дмитро і друг з університетських часів Віталій. Вони разом і по черзі знаходили ідеї, відпрацьовували їх, забраковували або відбирали для подальшого опрацювання, вели переговори з потенційними клієнтами та партнерами, здійснювали доставку.

Всі троє люблять готувати і подорожувати, тому ідея робити те, що популярно “там” і не відомо “тут”, практично лежала на поверхні.  Тому, гурманьяки шукають кращі рецепти, адаптують їх під смаки українців, виробляють в Києві з місцевих продуктів і продають за українськими цінами.

Тетяна впевнена, що одним з факторів успіху їхнього проекту стало те, що, в зв’язку з ситуацією на Майдані і Донбасі, все українське було на підйомі.  Саме в цей період в Україні почався попит на локального, якісного виробника.

Все, що продавали Гурманьяки було зроблено руками їхніх творців.  Хтось робив курд (свого роду заварний крем на лимонному соці. – Ред.). Хтось солі та інші спеції, м’ясні делікатеси.  Кожен раз, експериментуючи з рецептами, орієнтувались на смакові вподобання українців.

Рецепт курду був перевірений і відпрацьований.  У ньому відчутно менше масла, ніж в більшості тих рецептур, що можна знайти в інтернеті, і менше цукру. Взимку відпрацьовували рецепт веганських курдів (без масла і яєць), але поки не анонсували.  Солі та білтонг (південно-африканський різновид в’яленого м’яса. – Ред.) робив Віталій. Їхні рецепти також були злегка видозмінені.  Наприклад, в 3 з 5 солях більше або менше присутній часник, який зрозумілий і близький українській кухні (в оригінальних рецептах часник не скрізь). В томатній спеції довго експериментували зі складом трав.  А сіль з чілі – вже повністю своя рецептура (і пропорції, і сам рецепт).

Стартового капіталу, як такого, у трійці ентузіастів не було. Невеликі накопичення - близько 5 тис. грн - витратили на перші закупівлі сировини.

Перші партії курдів були зроблені вручну. А вже у 2015 році підприємцям вдалося отримати 2 гранти – від Міжнародного Фонду Відродження та ПРООН. Всього компанія отримала близько 150 тис. грн і витратила на закупівлю необхідного обладнання – спеціалізовану кухонну і пакувальну техніку (піч, холодильник, кухонні процесори, комбайн, зестери (для цедри), вакууматор, зварювач).  А також на “дорогі дрібниці” типу хороших ножів, пластикових і металевих гастроємності, хороших каструль з сертифікацією НАССР (система управління безпечністю харчових продуктів – Ред.) та іншого. Завдяки автоматизації багатьох процесів, компанії досі вдається справлятися втрьох, що в кінцевому підсумку, дозволяє їм тримати досить низьку ціну на свою продукцію.

Крім того, на трьох мають і нематеріальні активи - досвід з PR, маркетингу та продажів, SEO і юриспруденції.

Серед широких мас, попит на продукцію Гурманьяків поки не високий, але потихеньку підвищують гастрорівень українців. Зараз  Гурманьяки працюють виключно в офлайні. У соціальній мережі Facebook у гастрокомпаніі є постійні замовники.

У минулому році, Гурманьякі продали понад 700 порцій курдів, майже стільки ж білтонгов і близько 150 кг кулінарних солей.  Одна баночка курдів вагою в 200 мл коштує 55 грн, за 550 мл – 120 грн.  Солі коштують по 35-50 грн за порцію.  А білтонг по 40-55 грн за порцію вагою в 100 г. Це роздрібні ціни, партнерські та корпоративні розцінки нижче.

В цілому, на думку Т. Ткаченко, в Україні є великий потенціал для розвитку бізнесу.

Ключові слова: стартап, гурман, еда

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0