Спецможливості
Новини

Українці придумали, як швидко визначати вміст мікотоксинів у зернових

15.06.2017
1906
Українці придумали, як швидко визначати вміст мікотоксинів у зернових фото, ілюстрація
Прилад BIOsens MYCO може за кілька хвилин надати на мобільний телефон інформацію про показник вмісту шкідливих речовин у зерні, в тому числі особливо небезпечних мікотоксинів

Прилад BIOsens MYCO, який розробляє команда українського вченого Андрія Карпюка, може за кілька хвилин надати на мобільний телефон інформацію про показник вмісту шкідливих речовин у зерні, в тому числі особливо небезпечних мікотоксинів. Нещодавно цей винахід перемыг у міжнародному батлы стартапів в Сан-Франциско (США), пише propozitsiya.com з посиланням на groportal.ua.

Прилад - це біосенсор зі спеціальними смужками, на які піпеткою наноситься розчинена в спеціальному розчині зернова витяжка. Діагностична смужка вставляється в прилад і WF-модуль в ньому передає інформацію на мобільний пристрій.

Оперативний результат отримуєте відразу, для цього навіть не потрібен Інтернет. Але згодом вся інформація синхронізується зі спеціально розробленим веб-сервісом. Завдяки GPS-фіксації кожен результат аналізу відповідно позначається на карті. Можна потім перевірити зразки з різних місць, збирати статистику, аналізувати, робити для себе висновки і прогнози.

Як зазначив А. Карпюк, у світі 25% насіннєвого матеріалу уражається мікотоксинами, втрачається до 1 млрд т харчової продукції. В Америці і Канаді витрачається майже $5 млрд на боротьбу з хворобами харчового походження.

Потенційні споживачі розробки BIOsens MYCO - агрокомпанії, які закуповують додаткову зернову продукцію в різних місцях для формування великих партій. Мобільний і зручний біосенсори не тільки убезпечить від шкідливих речовин, але і здешевить процес. Зараз аналізи доводиться робити в стаціонарних лабораторіях і довго чекати їх результатів. Крім того, прилад стане в нагоді і для аналізу кормів під час годування - для профілактики захворювань у тварин.

Зараз стартаперам потрібні не стільки гроші, скільки гідний партнер-експерт. Тому вже починають пілотний проект з авторитетною аграрною компанією.

Зы серійним виробництвом приладів проблем взагалі не передбачається, їх можна виготовляти і в Китаї. Основна монетизація майбутнього бізнесу бачиться у виготовленні та продажу спеціалізованих смужок - власного інтелектуального продукту, який користувачі будуть докуповувати в залежності від потреб. І їх виробництво планують налагодити в Україні.

Інтерв'ю
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0